Další nákup. Strnadova CSG hlásí posun v USA, pomůže to prý vztahům

12.12.2023 18:21 | Zprávy
autor: Radek Kotas

Český průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group (CSG) je opět blíže nákupu muniční divize Sporting Products od americké společnosti Vista Outdoor. Obě společnosti v úterý oznámily uplynutí čekací lhůty stanovené americkým antimonopolním zákonem a historicky nejvýznamnější privátní investice českého kapitálu v USA v novodobé historii v hodnotě přibližně 45 miliard korun by tak mohla být definitivně dokončena během příštího roku. Majitel CSG Michal Strnad očekává, že obchod prohloubí strategické průmyslové vztahy Česka a USA.

Další nákup. Strnadova CSG hlásí posun v USA, pomůže to prý vztahům
Foto: CSG
Popisek: Nové logo Czechoslovak Group

Průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group o transakci informoval již dříve, avšak dosud tato jedna z největších českých investic v USA čekala na antimonopolní povolení k fúzi od regulačního úřadu, jež přišlo nyní, a obě společnosti v úterý oznámily uplynutí čekací lhůty stanovené americkým antimonopolním zákonem.

Czechoslovak Group, která zaměstnává přes 10 tisíc lidí a působí v pěti strategických obchodních segmentech zahrnujících letecký průmysl, munici, obranu, mobilitu a podnikatelské projekty, v rámci akvizice od americké firmy Vista Outdoor kupuje její muniční divizi Sporting Products, zahrnující hned několik značek a malorážové munice a jejích komponentů a hodnota transakce činí 1.91 miliardy amerických dolarů (přibližně 45 miliard korun).

Uzavření celého obchodu CSG očekává v příštím roce, jelikož holding stále čeká na zbývající regulační souhlasy včetně schválení od Výboru pro zahraniční investice ve Spojených státech a také na souhlasné stanovisko od akcionářů společnosti.

Člen představenstva CSG a investiční ředitel pro zahraniční projekty David Štěpán v polovině října k nákupu muniční divize Sporting Products od Visty Outdoor uvedl, že se tímto obchodem český průmyslově-technologický holding stane jedním z nejvýznamnějších výrobců munice na světě s komplexním portfoliem všech ráží.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zrušení školného.

Paní Zajíčková, nebylo by možné řešit školné podobným způsobem jako v USA? To znamená dvě základní roviny. Jednak na školné šetří dopředu rodiče a další příbuzní. S tím v podstatě počítám i já a na školné vnoučat šetřím již od jejich narození. A pokud není našetřeno, tak si student prostě bude muset...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jednou komouš...“ Oslavování EU prezidentovi neprošlo

11:45 „Jednou komouš...“ Oslavování EU prezidentovi neprošlo

Česká republika slaví v EU dvacáté druhé narozeniny. Narozeninový den vyzdvihl prezident Petr Pavel.…