Další "nejlepší ministr financí". Babiš dostal stejnou cenu jako kdysi Kalousek

9. 10. 2016 14:46

Nejlepším ministrem financí rozvíjejících se evropských zemí za rok 2016 je český ministr Andrej Babiš (ANO). Jak dnes informovalo samo ministerstvo, Babiš získal cenu mezinárodního časopisu GlobalMarkets. Vyhlášení ceny se uskutečnilo v noci na dnešek ve Washingtonu u příležitosti zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky.

Další "nejlepší ministr financí". Babiš dostal stejnou cenu jako kdysi Kalousek
Foto: FTV Prima, spol. s r.o.
Popisek: Andrej Babiš na Primě

Babiš si odnáší prvenství mezi ministry ze třiceti států střední a východní Evropy včetně Turecka a států bývalého Sovětského svazu. Není však prvním, kdo ji z Česka získal, v letech 2008 a 2011 ji obdržel i tehdejší správce státní kasy Miroslav Kalousek (TOP 09). 

Jak zmiňuje ministerstvo, Babiš byl vybrán díky vyvážené a zodpovědné fiskální politice, jež pomáhá udržovat a podporovat hospodářský růst. Zároveň prý také pomáhá snižování zadluženosti země. Podle GlobalMarkets Česko zůstává v oblasti význačným hlasem finančního rozumu i díky nenápadnému vlivu ministra Babiše.

Cenu ve Washingtonu převzala za Babiše ředitelka jeho kanceláře Milena Hrdinková. Babiš totiž v Česku slavil jiné vítězství – v krajských a senátních volbách. Ceny si však váží. „Vnímám to především jako ocenění práce celého ministerstva, které v posledních letech vykazuje velmi dobré výsledky,“ uvedl Babiš, jenž mimo jiné vyzdvihl práci daňové sekce a finanční správy.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Senátor Antl seřval Dienstbiera. Jak malého kluka. Jenže o týden později Dienstbier vyhrál. Čerstvé info ze Senátu

18:46 VIDEO Senátor Antl seřval Dienstbiera. Jak malého kluka. Jenže o týden později Dienstbier vyhrál. Čerstvé info ze Senátu

Zastánci zakotvení práva držet zbraň do české ústavy vzpomínají na smutný Mnichov v roce 1938, kde b…