Další trest pro starostu Novotného. „Obecně prospěšné práce neměly efekt“, zhodnotila soudkyně a vynesla podmínku

02.09.2021 17:29 | Kauza

Kontroverzní politik a starosta Řeporyjí Pavel Novotný má sečteno. Za výtržnictví, podněcování k trestnému činu a nebezpečné pronásledování podnikatele Marka Víta dostal půlroční trest s dvouletou podmínkou. I přes to, že je Novotný vedený jako recidivista, dostal trest nižší, než je spodní hranice při podobných činech. Podle soudkyně by Novotný také měl přehodnotit svou rétoriku.

Další trest pro starostu Novotného. „Obecně prospěšné práce neměly efekt“, zhodnotila soudkyně a vynesla podmínku
Foto: archiv Pavla Novotného
Popisek: Pavel Novotný

Anketa

Kdo byl vítězem středeční debaty na CNN Prima News?

81%
3%
hlasovalo: 7965 lidí
Soudkyně Jana Humeni v rozsudku uvedla, že Novotný působil na poškozeného tím, že prostřednictvím elektronických prostředků zveřejňoval informace o jeho osobním životě. Fotky doplňoval posměšnými komentáři. Takového jednání se měl dopouštět v letech od září 2017 do listopadu 2020. O případu informoval server Expres.cz.

Soudkyně pokračovala, že Vít byl sledován fanoušky Novotného na různých místech. Tyto fotografie pak kontroverznímu politikovi posílali a on je zveřejňoval. Podle soudkyně takové jednání mohlo Vítovi způsobit obavy o život a zdraví. Novotný totiž také publikoval své výpovědi policii, kde mimo jiné uvedl, že chce, aby Vít zemřel.

Humeni také zdůraznila, že peněžité tresty neměly výchovný efekt, proto přistoupila k tvrdšímu trestu. I tak je ale nižší než spodní hranice při podobných činech, která činí dva roky. „Soud zvažoval jiné druhy trestu, ale protože byly obžalovanému ukládány jak peněžité tresty, tak tresty obecně prospěšných prací, které na něj neměly žádný výchovný efekt, přistoupil soud k tvrdšímu trestu,“ zdůvodnila Humeni  podle serveru iDNES.cz s tím, že soud má zájem na tom, aby obžalovaný do budoucna zvážil svou rétoriku a své vystupování.

„Obžalovaný má v rejstříku trestu pět záznamů, v opisu přestupků má tři záznamy, poslední dva z roku 2021. Jeho jednání je natolik společensky škodlivé, že v daném případě nepostačuje kuplatnění odpovědnosti podle jiného právního předpisu než trestního zákoníku,“ upřesnila soudkyně s tím, že ukládala trest úhrnný podle nejpřísněji postižitelného jednání.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Takového d*bila nevymyslíš.“ Pád Pirátů v Praze: Co jste neměli vědět

4:44 „Takového d*bila nevymyslíš.“ Pád Pirátů v Praze: Co jste neměli vědět

Stahují se mraky nad pirátským vedením Prahy? Podle zdrojů redakce z pražského magistrátu je to nad …