Další úder Anonymous: Na řadě jsou stránky ODS

01.02.2012 18:35

Skupina internetových pirátů Anonymous se chystá ve čtvrtek napadnout web Občanské demokratické strany. Má to být jejich vyjádření nesouhlasu s vládní podporou smlouvy ACTA, která podle Anonymous omezuje práva občanů.

Další úder Anonymous: Na řadě jsou stránky ODS
Foto: Facebook
Popisek: Plakát hackerské skupiny Anonymous, umístěný na Facebooku

"Tímto aktem vyjadřujeme podporu protestujícím za svobodu Internetu a dáváme najevo, že hranice naší tolerance byly překročeny. Čas, kdy jsme tiše přihlíželi, tímto skončil," vzkázali Anonymous v oficiálním prohlášení. Dalšími oběťmi budou zřejmě i ostatní vládní strany. Anonymous konkrétně píší: "Ostatní vládní strany, pokud se proces schvalování nezastaví, očekávejte nás."

"Náš web je standardně dobře zabezpečen," komentoval pro agenturu Mediafax mluvčí ODS Tomáš Bartovský. "Už jsme čelili řadě útoků. Ale pokud půjde o útok, který spočívá v přetížení serveru, tak proti tomu obrana neexistuje."

Akci jako takovou ale strana odsuzuje. "Považujeme takový typ protestu za nepřijatelný a nemyslíme si, že bude mít nějaký efekt," podotkl Bartovský.

Protesty jsou předčasné, možná ke smlouvě ani nepřistoupíme

Poslanec za ODS Jan Vidím považuje podobné útoky za předčasné. "ACTA se nestala a prozatím ani nestane součástí českého právního řádu. Česká republika nepřistoupila ke smlouvě, v řádu měsíců a možná let asi ani nepřistoupí," řekl s tím, že Česká republika se zatím stala jen signatářem dohody.

Ve stejný den jako útok na web ODS se s podporou pirátské strany na pražském Klárově uskuteční protestní akce proti dohodě ACTA. Začít by měla ve dvě hodiny odpoledne. Účast na Facebooku přislíbilo už více než šest tisíc lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

20:12 Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller přináší další zamyšlení pro čtenáře Parlament…