Další úder Anonymous: Na řadě jsou stránky ODS

01.02.2012 18:35 | Zprávy

Skupina internetových pirátů Anonymous se chystá ve čtvrtek napadnout web Občanské demokratické strany. Má to být jejich vyjádření nesouhlasu s vládní podporou smlouvy ACTA, která podle Anonymous omezuje práva občanů.

Další úder Anonymous: Na řadě jsou stránky ODS
Foto: Facebook
Popisek: Plakát hackerské skupiny Anonymous, umístěný na Facebooku

"Tímto aktem vyjadřujeme podporu protestujícím za svobodu Internetu a dáváme najevo, že hranice naší tolerance byly překročeny. Čas, kdy jsme tiše přihlíželi, tímto skončil," vzkázali Anonymous v oficiálním prohlášení. Dalšími oběťmi budou zřejmě i ostatní vládní strany. Anonymous konkrétně píší: "Ostatní vládní strany, pokud se proces schvalování nezastaví, očekávejte nás."

"Náš web je standardně dobře zabezpečen," komentoval pro agenturu Mediafax mluvčí ODS Tomáš Bartovský. "Už jsme čelili řadě útoků. Ale pokud půjde o útok, který spočívá v přetížení serveru, tak proti tomu obrana neexistuje."

Akci jako takovou ale strana odsuzuje. "Považujeme takový typ protestu za nepřijatelný a nemyslíme si, že bude mít nějaký efekt," podotkl Bartovský.

Protesty jsou předčasné, možná ke smlouvě ani nepřistoupíme

Poslanec za ODS Jan Vidím považuje podobné útoky za předčasné. "ACTA se nestala a prozatím ani nestane součástí českého právního řádu. Česká republika nepřistoupila ke smlouvě, v řádu měsíců a možná let asi ani nepřistoupí," řekl s tím, že Česká republika se zatím stala jen signatářem dohody.

Ve stejný den jako útok na web ODS se s podporou pirátské strany na pražském Klárově uskuteční protestní akce proti dohodě ACTA. Začít by měla ve dvě hodiny odpoledne. Účast na Facebooku přislíbilo už více než šest tisíc lidí.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: par

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Green Deal

Dobrý den, obracím se na vás jako na zastánce tohoto paktu nebo co to je. Můžete mi říci, kde třeba většina z nás má brát peníze na auta bez spalovacích motorů? Neměla by tedy minimálně EU lidem na nová auta nějak přispět? Myslíte si, že si je lidé u nás, kteří vydělávají kolem 20 tisíc měsíčně moho...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

12:26 „Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

USA a jejich zkurvení spojenci – nám vyhlásili válku bez pravidel. Alespoň to tvrdí Dmitrij Medveděv…