Další vražda ve švédském azylovém centru. Policie odmítá prozradit národnost podezřelých

5. 3. 2016 7:46

Švédsko hlásí další vraždu v jednom ze svých azylových center. Ve čtvrtek byl ubodán poblíž Lindesbergu, který leží asi 200 km od Stockholmu, devatenáctiletý migrant. Policie již zajistila tři podezřelé a v současné chvíli je vyslýchá.

Další vražda ve švédském azylovém centru. Policie odmítá prozradit národnost podezřelých
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V calaiské džungli

Za vraždou mladíka stojí podle všeho tři muži ve věku od 25 do 30 let, jejichž národnost ovšem policie odmítla sdělit. Dva z podezřelých byly zadrženi bezprostředně poté, co policie dorazila něco po páté hodině ráno na místo. Třetí z podezřelých mezitím utekl do lesa, ale následně byl rovněž zadržen policií. Jejich oběť byla převezena do nemocnice, kde však svým vážným zraněním v půl desáté dopoledne podlehla.

„Zatím nemáme žádné informace o motivu vraždy. Snažíme se nyní zjistit cokoli, co by nám mohlo pomoci k objasnění celého případu. Je nutné především shromáždit informace od dalších lidí, kteří se pohybují v azylovém centru. Dále zjistíme, co dělali ostatní v době vraždy,“ uvedl pro média mluvčí místní policie Stefan Wickberg a připustil, že azylová střediska policii značně zaměstnávají a hlídkové vozy musejí často vyjíždět k řešení sporů mezi migranty.

Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE

„Lidé tam nemají příliš velké soukromí a mnozí z nich přicházejí z válečných zón. Není pro ně snadné vycházet s ostatními v tak stísněném prostoru,“ dodal policejní mluvčí. Jak server The Local.se uvádí, v letošním roce šlo již o třetí vraždu ve švédských azylových centrech. Kromě policejního mluvčího se k tragickému incidentu vyjádřil pro média také ministr pro migraci Morgan Johansson, který je členem vládní sociální demokracie.

„Je to neuvěřitelná tragédie. Lidé žijící v azylových centrech se nacházejí ve složité situaci. Musejí dlouho čekat na vyřízení azylu a ocitají se ve velmi frustrující situaci. Neznám teď pozadí tohoto konkrétního případu, ale podařilo se nám v poslední době obecně zvýšit bezpečnost a zdvojnásobit počet strážců v azylových centrech. Jistě by bylo třeba dělat daleko více. Je však nutné vzít v potaz, že celkem přebývá v azylových centrech na 100 000 osob,“ konstatoval Johansson.

Podle informací The Local.se došlo v roce 2014 v azylových centrech ve Švédsku dohromady ke 148 incidentům. V loňském roce však toto číslo vyskočilo až na 322. „Kromě toho vzrostl také počet žhářských útoků a v roce 2015 nejméně dvacet azylových center kompletně shořelo či bylo poškozeno požárem,“ uvádí internetový zpravodajský server s dodatkem, že v roce 2015 přišlo do Švédska 160 000 žadatelů o azyl, což je v přepočtu na jednoho obyvatele nejvíce z celé Evropy.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nečas byl obětí dominy a slaboch! A paní Talmanová by měla dokázat své závažné obvinění, nebo se omluvit. Topolánek s manželkou vytáhli na světlo kauzy Nečase a Dalíka. A je zle

20:25 Nečas byl obětí dominy a slaboch! A paní Talmanová by měla dokázat své závažné obvinění, nebo se omluvit. Topolánek s manželkou vytáhli na světlo kauzy Nečase a Dalíka. A je zle

ANKETA Je Petr Nečas oběť? Ano. Na tom se s kandidátem na prezidenta Mirkem Topolánkem řada poslanců…