Další zajímavosti o milionovém daru ODS psaném na chudou kadeřnici. Stopa prý může vést k vlivnému podnikateli z Brna

12.04.2014 7:54 | Zprávy

Kdo je skutečným dárcem milionu korun ODS se snaží rozkrýt MF Dnes. Mladá nemajetná kadeřnice údajně neměla možnost tak vysokou částku darovat. Nitky vedou přes jejího manžela ke známému brněnskému podnikateli, který vydělal na obchodech s městem a od Brna – střed, ovládaného ODS, prý získal i lukrativní taxikářské štafly.

Další zajímavosti o milionovém daru ODS psaném na chudou kadeřnici. Stopa prý může vést k vlivnému podnikateli z Brna
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na Brno shora, letecký snímek

Mezi největšími sponzory ODS v loňském roce byla mladá kadeřnice na mateřské Sabina Spálovská, která věnovala straně celý milion. MF Dnes zpochybnila její možnosti darovat tak vysokou částku a od té chvíle se stále o daru mluví. A nejen to. ODS nakonec dar vrátila a podle senátora Jaroslava Kubery jí jde hlavně o to, aby si zajistila neposkvrněnou pověst. I předseda ODS Petr Fiala potvrdil, že dar byl přijat v souladu s pravidly a formálně nebylo nic porušeno a sponzorský dar byl v tomto ohledu zcela transparentní.

Podle zjištění deníku MF Dnes však pavučina sahá až do nitra ODS. Sabina Spálovská se provdala za podnikatele Josefa Gajarského, o kterém se předpokládalo, že za darem stojí. Ona sama totiž nevlastní žádnou nemovitost a obrat v kadeřnictví, kde pracovala, prý nepřekročil milion korun. Podle výpovědí známých prý žije z peněz svého manžela. „Její zdroje rozhodně nebyly takové, aby si mohla dovolit dát politické straně milion. Finančně ji zajišťuje hlavně její manžel,“ uvedla její kolegyně ze salonu La Donna.

Gajarský ale stále popírá, že by skutečným dárcem byl on. V současnosti prý ani není jasné, kde on sám finanční prostředky získává. MF Dnes uvádí, že bývalý brněnský taxikář, a později bodyguard, nemá v současnosti jedinou živnost a finančně je v minusu. Podle zjištění deníku byly na jeho majetek nařízeny už čtyři exekuce, ale potíž je prý v tom, že nic nevlastní.

Nitky vedou na radnici ovládanou ODS

MF Dnes ale uvádí, že Gajarský má své trvalé bydliště v domě známého brněnského podnikatele Kamila Pochylého. Ten prý vlastní řadu brněnských domů, je majitelem místní taxislužby a s Gajarským se prý znají léta. Zde nachází MF Dnes souvislosti s darem pro ODS.

MF Dnes píše, že právě Pochylý má dobré důvody ODS poskytnout sponzorský dar. Deník uvádí několik případů, kdy právě s ODS úspěšně obchodoval. Před více než deseti lety získal v dražbě za 11,5 milionu stadion Za Lužánkami. Město zastoupené politiky ODS prý tehdy v dražbě neuspělo, když bylo ochotno investovat pouze pět milionů, ale nakonec se ke stadionu dostalo, když ho za 18 milionů od Pochylého odkoupilo. MF Dnes také poukazuje na to, že brněnský podnikatel snadno od města získal monopol na taxikářské štafly před hlavním nádražím. Starosta Brna – střed Libor Šťástka (ODS) tehdy prý jakékoliv chyby svých úředníků odmítal.

Jenže opozice ve městě prý tvrdí, že právě Šťástka by mohl za darem stát. Je údajně vycházející hvězdou ODS. Mluví se o jeho zásluhách na zvolení Petra Fialy do čela ODS, je kandidátem na post primátora Brna a právě on prý straně shání sponzorské dary. Podle zjištění MF Dnes ale Šťástka tvrdí, že o daru od nemajetné kadeřnice nic neví. Opozice ale poukazuje na jeho snahu udělat si uvnitř strany dobrou reputaci, a to i tím, že bude moci ukázat na prostředky, které pro ODS zajistil.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

dezinformace

Co přesně je podle vás dezinformace? Nemyslíte, že by si to měl každý vyhodnotit sám? Myslíte, že pravda se pozná vždy na první pohled? Vždyť spousta věcí se prokáže až časem. To bylo třeba povyku, když byl někdo proti očkování proti covidu, protože lidi stejně neochrání a ejhle, za čas se ukázalo, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

12:26 „Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

USA a jejich zkurvení spojenci – nám vyhlásili válku bez pravidel. Alespoň to tvrdí Dmitrij Medveděv…