Dáme góla ve Sněmovně. Užasnete, kolik fotbalistů a hokejistů kandiduje

28.09.2017 11:58

Z obecně známých lidí se snaží proniknout v říjnových volbách do Sněmovny zejména sportovci. O hlasy voličů se budou ucházet například bývalí hokejoví reprezentanti Milan Hnilička a Pavel Richter a fotbalisté Tomáš Skuhravý, Jan Berger, Horst Siegl a Ladislav Vízek.

Dáme góla ve Sněmovně. Užasnete, kolik fotbalistů a hokejistů kandiduje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volič u volební urny, ilustrační foto
reklama

Volební klání bude navíc pomyslným soubojem dvou bývalých úspěšných skokanů na lyžích Pavla Ploce a Jakuba Jandy. Dvojnásobný olympijský medailista Ploc obhajuje poslanecký mandát v Libereckém kraji za ČSSD. Mladší Janda, jenž jako první Čech vyhrál Světový pohár, se pokusí získat jej v dresu ODS v Moravskoslezském kraji.

Richter, Skuhravý, známý z dob působení v italské lize pod přezdívkou Bomber, Berger, Siegl a Vízek kandidují za uskupení Sportovci. Na listinách Sportovců jsou rovněž bývalý trenér fotbalové reprezentace Dušan Uhrin, bývalý fotbalový reprezentant Radek Drulák, trenér běžkyně na lyžích Kateřiny Neumannové Stanislav Frühauf nebo někdejší profesionální boxer Rostislav Osička.

Další boxer, čtyřnásobný český mistr Pavel Šour, je na kandidátce Občanské demokratické aliance. Na trojnásobného mistra světa a zlatého olympijského medailistu z japonského Nagana, bývalého hokejového brankáře Hniličku, zase vsadilo hnutí ANO. Za Dělnickou stranu sociální spravedlnosti kandiduje olympijský vítěz ve vzpírání Oto Zaremba. Zaremba už dřív neuspěl ve volbách do Senátu ani do Evropského parlamentu.

Za ODS opakuje kandidaturu bývalý disident, signatář Charty 77 Stanislav Devátý

Vedle osobností ze světa sportu se o místa v dolní komoře ucházejí třeba filmová dokumentaristka Olga Sommerová (Liberálně-ekologická strana, za TOP 09), která letos uvedla do kin celovečerní snímek o světově proslulé operní pěvkyni a herečce Soně Červené, a herec a dabér Jiří Hromada (za Zelené), jenž také vedl Hereckou asociaci a celostátní organizace českého gay a lesbického hnutí. Hromada kandidoval za Zelené i v minulosti. Společnost proti developerské výstavbě v Prokopském údolí vyslala do boje o křesla v Parlamentu mimo jiné fotografku Sáru Saudkovou.

Do Sněmovny se snaží dostat také hudebník, malíř a spisovatel František Čech zvaný Ringo. Strana práv občanů ho ustanovila pražským i celostátním lídrem. Za stranu Realisté kandiduje politolog, nakladatel a překladatel Alexander Tomský, který působil mimo jiné jako šéfredaktor exilového nakladatelství Rozmluvy.

Za ODS opakuje kandidaturu bývalý disident, signatář Charty 77 Stanislav Devátý. Devátý v minulosti vedl Bezpečnostní informační službu, nyní působí jako advokát. Občanští demokraté nasadili také jednoho z někdejších studentských vůdců ze sametové revoluce, historika Pavla Žáčka, jenž dříve vedl Ústav pro studium totalitních režimů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kýbl nenávisti k Zemanovi a žádné argumenty! Hlásači neotřesitelné pravdy. Nevěřím. Ivan Vyskočil zametl s publicistou. A pak se vysmál Hrušínskému

8:24 Kýbl nenávisti k Zemanovi a žádné argumenty! Hlásači neotřesitelné pravdy. Nevěřím. Ivan Vyskočil zametl s publicistou. A pak se vysmál Hrušínskému

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Kdo seje vítr, sklízí bouři,“ říká k situaci v USA herec Ivan Vysk…