Dámská Partie měla šťávu. Adamová spustila, že komunisté jsou extremisté, obratem se dozvěděla, že extremistická je TOP 09

22.04.2018 12:35

Komunisté jsou extremistickou stranou! TOP 09 je extremistickou stranou! Přestaňte lidi vyhánět na náměstí! V nedělní Partii televize Prima proti sobě zasedly tři političky – poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, poslankyně KSČM Hana Aulická a jihomoravská předsedkyně ANO Taťána Malá – a dokázaly, že se ženy mezi sebou dokážou ostře pohádat.

Dámská Partie měla šťávu. Adamová spustila, že komunisté jsou extremisté, obratem se dozvěděla, že extremistická je TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová
reklama

Malá na úvod prozradila, že hnutí ANO očekávalo, že se ČSSD možná vrátí k vyjednáváním o vládě, takže fakt, že se tak nakonec opravdu stalo, kolegy Andreje Babiše nijak nezaskočilo. Teď podle Malé záleží na tom, zda ČSSD přesvědčí své členy o tom, že má smysl vstupovat do vlády, a zda to nakonec členové ČSSD posvětí v referendu. „Z toho by měli mít strach z vedení ČSSD, přesněji řečeno vedení ČSSD. Teď je to opravdu na ČSSD, aby přesvědčila své členy, aby do toho šli,“ podotkla poslankyně.

Markéta Pekarová Adamová dala najevo, že se nediví tomu, že je hnutí ANO vlastně v klidu. „Tady pořád je ta záložní koalice s SPD a s komunisty. Tato koalice velmi dobře funguje. Naposledy se to ukázalo třeba při zvolení pana Jiřího Maška (ANO) do čela GIBS,“ uvedla Pekarová Adamová.  

Malá se okamžitě ohradila. „Mě baví, jak se tady pořád mluví o hlasovací mašinerii, ale mě by tedy zajímalo, jak bychom to měli udělat, aby s námi kolegové z SPD nehlasovali. To za nimi máme jít a říct, nehlasujte pro naše návrhy, protože si to TOP 09 nepřeje?“ zlobila se Malá. „A já bych vám, paní kolegyně, ráda připomněla, že SPD hlasovala několikrát také ve shodě s TOP 09,“ vypálila Malá.

A pokud jde o zvolení Maška do čela GIBS, poslankyně Malá zdůraznila, že opozice měla několik pokusů na to, aby prosadila nějakého svého kandidáta, ale tato opozice to nedokázala. Mimo jiné i proto, že mnoho jejích poslanců v jistou chvíli nepřišlo do práce. Političku TOP 09 tím však neumlčela. Dáma znovu zdůraznila, že popíraná koalice ANO, KSČM a SPD disponuje většinou 115 hlasů a opozice s tím nic nezmůže.

„Tak proč jste do toho kopali, když byl zvolen Ondráček? Proč jste to nenechali být?“ ptala se před kamerami Malá. „Tady se prostě ukazuje, že kdo chce moc, nemá nic,“ doplnila Babišova poslankyně.

Pekarová se však znovu nenechala umlčet a trvala si na tom, že poslance hnutí ANO vůbec nikdo nenutil, aby podporovali komunistu Zdeňka Ondráčka nebo teď svého nominanta z hnutí ANO. Rozhodli se pro to sami. Stejně tak se mohli rozhodnout hlasovat pro někoho z ODS či od Pirátů a bylo by to vyřešeno. Pekarová si však nevzala na paškál jen ANO. Nešetřila ani komunisty. KSČM  považuje za krajně levicovou stranu, v podstatě extremistickou, která se dosud nedokázala vyrovnat se svou minulostí.

V tu chvíli se o slovo přihlásila Aulická. „To samé můžeme říct o TOP 09, můžeme říct, že je to extrémně pravicová strana. Ale já si myslím, že to není vhodné. Jsme demokratické strany a byly jsme demokraticky zvoleny,“ ohradila se komunistka.

Pekarová si však znovu trvala na svém: „Komunistická strana je extrémní, to vám řekne každý, nejenom politolog,“ uvedla politička, která má za to, že se dnešní komunisté nedostatečně distancovali od zločinů minulého režimu. Hrozné podle ní je, že dnešní roli komunistů posiluje svými výroky prezident Miloš Zeman, který se podle poslankyně netají tím, že by uvítal koalici tvořenou radikálně levicovou stranou, radikálně pravicovou stranou, tedy SPD Tomia Okamury, a oligarchou Andrejem Babišem, který podle Pekarové Adamové baží po moci.

V tu chvíli už se Malá neudržela. „Já když tady poslouchám paní kolegyni, tak ona sama tady svou rétorikou dnes už patnáct minut hovoří o tom, jak v Česku začínají vládnout extremisté a jak je to všechno špatně. Ale já si myslím, že by bylo fajn začít se chovat trochu státotvorně, nehnat lidi na náměstí a začít něco dělat! Já si myslím, že je načase dělat konečně něco pro lidi. Bylo by to záhodno,“ rozpálila se Malá.

Pekarová se začala smát. „To je až úsměvné. Vidíte, že za pravdu se lidé zlobí. Ale to je na vás, jak si to porovnáte se svým svědomím,“ zaznělo z úst místopředsedkyně TOP 09. Pokud jde o sestavování vlády, zásadní vinu na tom, že ani půl roku po volbách nemáme vládu s důvěrou, nese vinu vítěz voleb Andrej Babiš.

Ve druhé polovině pořadu se dámy věnovaly ještě dvěma tématům. Na přetřes přišla otázka obnovení proplácení prvních tří dnů nemocenské. Podle Pekarové je třeba peníze ze zdravotního pojištění nechat na případy těžších onemocnění, než je jen obyčejné nachlazení, kterého se neproplácení prvních tří dnů nemocenské týká nejvíc.

Než se rozloučily s diváky, otevřely dámy ještě jedno téma – týrání zvířat. Političky se shodly na tom, že je namístě podívat se na legislativu týkající se týrání zvířat. Pekarová Adamová prozradila, že TOP 09 chystá novelu zákona, podle které by bylo možné dostat za týrání zvířat až osm let za mřížemi. Tuto novelu prý projednávali i s kolegou z SPD Tomia Okamury a ten je připraven novelu podpořit.

Malá podotkla, že je třeba si posvítit na tuto problematiku, protože se říká, že „kdo nemá rád zvířata, nemá rád ani lidi“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

USA: „Auto, auto!“ A lidé letí vzduchem. Krvavý svátek, střelba všude. I malé dítě mrtvé. A ozvala se Hillary

22:07 USA: „Auto, auto!“ A lidé letí vzduchem. Krvavý svátek, střelba všude. I malé dítě mrtvé. A ozvala se Hillary

Oslavy Dne nezávislosti se ve Spojených státech nesly ve znamení násilí. V ulicích došlo k desítkám …