Dámy o Praze: Svoboda může ztratit dobrou pověst. A proč by to dělal

04.12.2011 19:33

V Praze se blýská na lepší časy. Primátor Bohuslav Svoboda si řekl, že se nenechá kmotry ukazovat jako loutka a jal se vytvořit si na magistrátu novou koalici. Podle hostů pořadu Tah dámou do boje s korupcí půjde po hlavě. Nemá totiž co ztratit.

Dámy o Praze: Svoboda může ztratit dobrou pověst. A proč by to dělal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda
reklama

"Pan primátor Svoboda se snaží věci změnit," řekla v sobotním dámském pořadu na ČT24 redaktorka Hospodářských novin Kateřina Eliášová. "Ta nová koalice byla vyústěním nesouladů ODS s ČSSD i dvou frakcí ODS proti sobě. Praha spravuje obrovský rozpočet. Jsou to peníze větší, než má třeba i leckteré ministerstvo, tudíž je tu přirozeně obrovský počet lidí snažících se urvat si něco pro sebe. A pražský primátor do toho teď hodil vidle a řekl, že tohle už ne."

Primátor si nechal udělat veliké množství auditů různých zakázek a ty sporné prý ruší. Nastavuje tak, lidově řečeno, krk. "Někdy politik musí vzít zodpovědnost na sebe a obhájit si to pro sebe i veřejnost," podotkla pražská radní Aleksandra Udženija. Svoboda ji prý nechal nahlédnout do nové koaliční smlouvy hned, co mu přišla od Zdeňka Tůmy z TOP 09. A oba si řekli, že do toho půjdou.

"Pro nás laiky jsou takovéhle rychlé změny vždycky překvapení," reagovala na situaci herečka Táňa Fischerová, poslední z hostů pořadu. "Doufejme, že to bude lepší. Počkejme, co z toho vypadne. Pokud to omezí vliv kmotrů a korupci, tak to je posun k lepšímu."

Proč je nositelem těchto změn právě Svoboda, si novinářka Eliášová vysvětluje jednoduše - je to starší vážený člověk s morálním kreditem. "Nevypadá to, že by si z nás Svoboda dělal legraci," konstatovala. "Myslím, že je to celé způsobené tím, že mu není čtyřicet a nemá tak v podstatě celou kariéru před sebou. Myslím, že tak jedná, protože nemá co ztratit. Může ztratit jen dobré jméno jako lékař a jako osobnost. A proč by to dělal?"

Čtěte:

Ano, Romové chtějí jen dávky. Dámy v ČT se shodly

V dámském pořadu byl Dienstbier mladší. Šiklovou nadchl

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Šibenice." Piráti hlásili Lipovskou a Xavera Bruselu. A teď přituhuje

11:55 ,,Šibenice." Piráti hlásili Lipovskou a Xavera Bruselu. A teď přituhuje

Na místa členů Rady ČT usedli publicista Pavel Matocha, ekonomka Hana Lipovská a moderátor Luboš Xav…