Dan Landa plánuje vyrazit do Afghánistánu a zastavit tam úprk běženců. Skutečně, přečtěte si o tom víc

11.10.2015 20:59

Zpěvák Daniel Landa oznámil, že „zvládne“ Afghánistán, který v rozhovoru pro časopis Týden označil za Mordor. Na pomoc si prý vezme i „jižního elfa“ z této země, který mu pomůže odhalit uprchlíky mířící do Evropy, odfiltrovat nežádoucí migranty a poslat je zpět. Další země jako Libye či Irák by si podobně měli vzít na starost jiné lidé. Ale pozor, tuší vůbec Landa, kdo je jeho „jižní elf“? Český expert upozorňuje, že jde o islámského radikála.

Dan Landa plánuje vyrazit do Afghánistánu a zastavit tam úprk běženců. Skutečně, přečtěte si o tom víc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zpěvák, skladatel a automobilový závodník Daniel Landa
reklama

Daniel Landa oznámil, že s pomocí „jižního elfa“ Wahidullaha Sabawoona zvládne Afghánistán neboli Mordor. Sabawoon je přitom podle experta na extremismus z Masarykovy univerzity Josefa Krause islámským radikálem a afghánským lokálním válečným vládcem, který bojoval proti Sovětům, proti Tálibánu, ale nesnesl se ani s Američany. Ve vyjádření pro server Lidovky.cz si proto klade otázku, zda Landa vlastně ví, koho si volá na pomoc.

„Sabawoon je v podstatě islámský radikál, rozhodně islamista z hlediska definice toho termínu. Bojoval proti Sovětům i proti Tálibánu. Jedná se o menšího lokálního warlorda, který dostával peníze z Pákistánu a nejspíš z části také z Íránu,“ říká Kraus. Teoreticky mohl být zapleten i do obchodu s drogami.

Tohoto muže si Landa volá ku pomoci při návštěvě v Praze a slibuje, že se s ním vydá do Afghánistánu, kde hodlá rozvíjet např. sportovní aktivity, ale podporovat také rozvoj kultury. Mimo to hodlá na místě cvičit afghánské vojáky spolu s několika bývalými policisty a vojáky. Za pozornost ovšem také stojí, že ministerstvo obrany ani ministerstvo zahraničí o aktivitách zpěváka nic nevědí a označují je za čistě soukromou záležitost. Úplně bez dozoru prý ale Landa nezůstane. O jeho aktivity se totiž zajímají české tajné služby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …