Daniel Herman pro PL: Já hájím zájmy České republiky. Dostávám obrovskou podporu

31.10.2016 10:06

Cítíte se být stále knězem? Nemáte alespoň občas pochybnost o správnosti svého jednání? Na tyto i řadu dalších otázek odpověděl v posledních hodinách na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz ministr kultury Daniel Herman.

Daniel Herman pro PL: Já hájím zájmy České republiky. Dostávám obrovskou podporu
Foto: Partie TV PRIMA
Popisek: Ministr kultury z KDU-ČSL Daniel Herman

Jeden ze zodpovězených dotazů se týkal toho, že Herman je předsedou Ackermann-Gemeinde. „Organizace je jednou ze základních součástí sudetoněmeckého landsmanšaftu?“ zajímalo čtenáře. „Jsem předsedou českého Sdružení Ackermann Gemeinde, což je spolek založený podle právního řádu ČR, který nemá nic společného se žádnou zahraniční organizací,“ vysvětlil Herman.

Dalšího čtenáře zajímalo, jestli se Herman stále cítí být knězem, nebo zda celou svou duchovní „epizodu“ chápe jako omyl. „Byl jsem laicizován podle předpisů kanonického práva, což znamená, že jsem byl uvolněn ze závazků duchovního a nemohu ani vykonávat práva ze svěcení vyplývající. Toto je reálný stav a tak to také vnímám,“ reagoval Herman.

Anketa

Hrozí České republice politikou vyprovokované násilí v ulicích a na náměstích?

hlasovalo: 13349 lidí

„Kdo jsou ti tajemní ‚pan Kolář a další‘, které měl ministr Zaorálek přesvědčit, aby vaše setkání s dalajlámou nemělo oficiální, ale soukromý charakter? Mnohokrát jste opakoval, že jste se svobodně rozhodl, ale o případné změně vašeho postoje měl rozhodovat někdo v pozadí, koho by MZ přesvědčil? A jestli to není tajné, jaký byl účel vaší schůzky s těmito lidmi?“ ptal se čtenář. „To jsou opět informační šumy. Pan ministr Zaorálek mi volal v době galavečeře, u příležitosti zahájení Fóra 2000, kde bylo několik desítek hostů. Mluvili jsme o lidech, kteří jsou přítomni a které pan ministr zná a bývalí diplomaté k nim samozřejmě patří. Nic víc, nic méně,“ odpověděl ministr.

„Nemáte alespoň občas pochybnost o správnosti svého jednání? Máte pocit, že jako ministr hájíte zájmy ČR a občanů, nebo spíše vlastní zájmy?“ zajímalo dalšího čtenáře. „Nemám jen pocit, ale vím, že hájím zájmy ČR, a obrovské množství podpory, které se mi dostává, to jen potvrzuje. Hájím také zájmy svých voličů, kteří mi dali důvěru. Toho si velmi vážím. I nadále budu pevně stát na pozici pravdy,“ uvedl Herman.

Odpověděl i na dotaz, proč přestal být knězem. „Protože mě činnost v sekulární sféře přitahovala víc než duchovní služba,“ svěřil se.

Celé znění otázek a odpovědí je ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ti s pendreky se už bojí. Žaloudík vystoupil, sál burácel

10:54 Ti s pendreky se už bojí. Žaloudík vystoupil, sál burácel

Dnes probíhá konference o dopadu covidu a s ním spojených následků na jedince i společnost. Konferen…