Daniel Herman se zúčastnil česko-německého pikniku na Vyšehradě. A k tomu provolal...

08.08.2021 12:21

Někdejší lidovecký ministr kultury Daniel Herman se rozepsal o česko-německém společném pikniku na pražském Vyšehradě. Takováto setkání jsou podle jeho názoru naprosto zásadní. Jen setkávání lidí z různých zemí a snaha vzájemně si porozumět napomohou k udržení míru. Evropská unie by podle Hermana měla jít v této věci ostatnímu světu příkladem.

Daniel Herman se zúčastnil česko-německého pikniku na Vyšehradě. A k tomu provolal...
Foto: FB Sudetendeutsche Landsmannschaft
Popisek: Daniel Herman a Bernd Posselt při předání ceny Sudetoněmeckého landsmanšaftu

Daniel Herman patří v České republice k největším zastáncům vedení dialogu se sudetskými Němci. V červenci v Mnichově na sudetoněmeckém sjezdu převzal Evropskou cenu Karla IV., která je nejvyšším vyznamenáním sudetských Němců.

V srpnu se zúčastnil společného česko-německého pikniku na Vyšehradě. Účastnit se podobných akcí je podle Hermana velice důležité, aby si lidé vzájemně lépe porozuměli, ohladili třecí plochy a aby chápali, že je lepší diskutovat než spolu vést války.

Anketa

Vnímáte sudetské Němce jako své krajany?

3%
96%
hlasovalo: 19463 lidí
„Jsou zapotřebí setkání založená na vzájemné úctě. Bez vzájemného respektu k historickým zkušenostem, kultuře, názorům, postojům a také k hodnotám a náboženskému přesvědčení ostatních nemůže dojít ke skutečnému setkání. Každý člověk je jiný. Tuto rozmanitost si uvědomujeme a vnímáme ji jako obohacení. Proto podporujeme mezikulturní výměnu a propagujeme výuku jazyka sousední země,“ napsal Herman na blogu Aktuálně.cz.

„Jsou zapotřebí setkání posilující evropské povědomí. Mottem Evropské unie je ‚jednota v rozmanitosti‘. EU je také garantem míru a svobody. V sousedních regionech EU, stejně jako i v jiných částech světa, probíhají válečné konflikty a často dochází k porušování základních lidských práv. My Evropané musíme projevit větší solidaritu s pronásledovanými a utlačovanými. Zkušenosti z minulého roku také ukazují, že v Evropě musí probíhat užší spolupráce a celosvětově se Evropa musí lépe prezentovat jako společná Evropská unie,“ zdůraznil ještě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka

4:34 Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka

„Vzniká vláda, která když se dožije dvou let, bude ráda. Proč? Jdou do vlády v nejhorší situaci od r…