Daniel Landa a Jan Kočka. Společně prý porazí islamisty

05.03.2016 9:37

Zpěvák Daniel Landa a pražský kolotočář Jan Kočka, ale i prezident Česko-afghánské obchodní komory Fawad Nadri či filmový producent Jiří Jurtin uzavřeli nové obchodní partnerství. Upozornil na to web E15.

Daniel Landa a Jan Kočka. Společně prý porazí islamisty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zpěvák, skladatel a automobilový závodník Daniel Landa
reklama

Záměrem jejich nové společnosti Maccius má být kumulace prostředků pro Landovu nadaci. Server spekuluje i o možném obchodu se smaragdy poté, co se zpěvák během své návštěvy Afghánistánu setkal mimo jiné s náměstkem ministra důlního průmyslu.

Celý text je ZDE.

Landa se zasazoval o boj proti islamistům

Landa při svém putování po Afghánistánu jednal jménem nadace Aria Boiohaemum. Během své cesty, kde mimo jiné zazpíval „árijskou hymnu“ na stadionu, kde popravoval Tálibán, se podle svých slov zasazoval o boj proti islamistům a rovněž se pokoušel navazovat obchodní vztahy.

„Maccius a.s. vznikla za účelem obchodní činnosti, kterou by mohla finančně podpořit nadaci Aria Boiohaemum při realizování jejích projektů nejen v České republice, ale i ve světě v oblasti sportu, kultury a vědy,“ uvedl pro zmíněný web Fawad Nadri.

Obchodní podíly jsou nejasné

Podle obchodního rejstříku se nově založená Landova firma věnuje pronájmu nemovitostí. Landa se setkal i s náměstkem ministra důlního průmyslu Afghánistánu.

„Jako soukromé osobě se mi podařilo vyjednat celou řadu zajímavých nabídek z afghánské strany exkluzivně pro Českou republiku,“ napsal Daniel Landa na své webové stránky na začátku února.

Nejasné jsou zatím podíly jednotlivých členů představenstva společnosti Maccius. Kromě Nadriho v něm figuruje i Jan Kočka, bratr zavražděného Václava Kočky.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

20:54 A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov vidí v koronavirové pandemii pro Česko př…