Daňová reforma není koaliční návrh, jen podvozek, kritizuje Bárta

20.09.2011 16:12

Daňová reforma Miroslava Kalouska nemá podporu celé koalice. Věci veřejné ji označují jen za „podvozek“ pro další jednání. Chvíli před schvalováním se tak ukázalo, že reforma nemusí projít.

Daňová reforma není koaliční návrh, jen podvozek, kritizuje Bárta
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Vít Bárta
reklama
Věci veřejné se již dříve nesouhlasně vyjadřovaly o daňové reformě. Nyní po hodinu a půl dlouhé audienci Miroslava Kalouska prohlásily, že v některých věcech panuje shoda. Například jim ministr financí potvrdil, že dvě miliardy ročně, které se vyplatí církvím, nebudou brány na úkor jednotlivých rezortů.

Peníze tak například neubudou ani dopravě Pavla Dobeše, který pro ni naopak požaduje dalších 8,8 miliardy korun navíc. "Pro nás je to zásadní informace před středečním jednáním a hlasováním vlády o rozpočtu," uvedl Vít Bárta.

Související: Vláda bez ministrů z TOP 09: Daňová reforma má i tak zelenou

"Ministr financí by také pro svou kapitolu chtěl 4 miliardy navíc a nikdo mu je nevymyslí. Jsme na jedné lodi," řekl po jednání s VV Kalousek. Kolem daňové reformy ale nepanuje úplná shoda.

Věcí veřejné totiž kritizují nejen tuto formu zdanění hazardu, ale také rušení stravenek. Kromě toho se jim nelíbí rušení superhrubé mzdy. Trvají na tom, že pokud k jejímu zrušení dojde (odvádí se z ní 15 procent), nemůže být daň z hrubé mzdy 19 procent, ale ještě vyšší, aby nedošlo k dvacetimiliardovému minusu. "My ji nepovažujeme za koaličně dohodnutý návrh, jen za podvozek pro další jednání," řekl o reformě Bárta.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…