Darebáci! Ivan David reaguje na stržení Koněva. Velmi ostře k opozici i k Hřibovi. Ještě očekává dohru

03.04.2020 12:24

Europoslanec Ivan David má za to, že odstranění sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva z veřejného prostranství na Praze 6 svědčí o úpadku naší civilizace. Přičítá to na vrub i tomu, že Praze nevládnou Pražané, ale přistěhovalci.

Darebáci! Ivan David reaguje na stržení Koněva. Velmi ostře k opozici i k Hřibovi. Ještě očekává dohru
Foto: archiv
Popisek: MUDr. Ivan David, český psychiatr. Za politické hnutí SPD byl zvolen poslancem Evropského parlamentu

Anketa

Podporujete Jana Hamáčka? (Hlasování od 2.4.2020)

37%
63%
hlasovalo: 17965 lidí
Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář na sociální síti Facebook oznámil, že se pomník sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva přesouvá z veřejného prostranství do muzea. Koněvova socha prý doplatila na to, že neměla roušku, napsal v nadsázce starosta.

Europoslanec za SPD Ivan David tvrdí, že odstranění pomníku svědčí o nástupu páté kolony v Česku. Za pátou kolonu EU označil TOP 09 či lidovce. Vlastenecké síly k této situaci prý nebudou mlčet.

„Dnes ráno využila skupina darebáků situace zákazu shromažďování a odstranila v Praze 6 sochu maršála Koněva. Současně se staví Mariánský sloup a připravuje pomník vlasovcům. To celé v kontextu hroucení důvěry ve státní moc a v Evropskou unii a v očekávání hospodářské a následně sociální krize. Spěchají, aby dokončili přípravu protektorátu v rámci 4. říše – EU,“ vypálil David na Facebooku.

Europoslanec si v této souvislosti klade otázku, kam se postaví hnutí ANO, ČSSD a komunisté. KSČM Davida zajímá o to víc, že na půdě EU údajně podporuje globalizaci.

David k odstranění sochy maršála Koněva

David se domnívá, že odstranění sochy maršála Koněva je znakem úpadku naší civilizace. „Obrazoborectví je znak úpadku civilizace,“ napsal doslova.

V diskusi pod příspěvkem své spoluobčany požádal, aby za tento počin nedávali vinu Pražanům, protože ti prý Praze nevládnou.

„Je trapné nadávat na Pražáky, podívejte se, odkud pocházejí gauneři, kteří vládnou v Praze. Je to ‚výkvět‘ z celé republiky. Například primátor Hřib je z východní Moravy, ze Slavičína. Tak se, prosím, nenavážejte do Pražáků, je to trapné,“ napsal David.

David k odstranění sochy maršála Koněva

David k odstranění sochy maršála Koněva

A lidé mu v diskusi nejednou dali za pravdu. Připomněli, že sovětští občané za druhé světové války notně trpěli. Nechyběla ani připomínka, že odstraňování pomníku nepatří k nezbytným pracím v době karantény, takže by se to dít nemělo.

„K tomuto politováníhodnému činu není slušná odpověď. Snad jen prosím všechny slušné lidi, ať jdou příští rok k volbám a nezapomenou, co se děje v současné době. Alespoň elementární znalosti historie by měl mít každý Čech. Stydím se za lidi odpovědné za hanobení památky našich osvoboditelů!“ napsal jeden z občanů.

„Tohle nejsou nutné práce v době karantény, pokutovat nejen ty pracovníky, ale hlavně toho, kdo je tam poslal, šaškárna, která znevažuje nařízení vlády...“ napsala jedna z voliček.

Padla také výzva, aby radní z Prahy 6 raději pomohli lidem nacházejícím se v těžké situaci.

Konec pomníku maršála Koněva

Konec pomníku maršála Koněva

Konec pomníku maršála Koněva

Konec pomníku maršála Koněva

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Advokát vybuchl: Smrt Horké. Hodit to na Landu či Pekovou? Chucpe! Nakazil ji její očkovaný „bezinfekční“ syn

18:15 Advokát vybuchl: Smrt Horké. Hodit to na Landu či Pekovou? Chucpe! Nakazil ji její očkovaný „bezinfekční“ syn

Vinit ze smrti zpěvačky skupiny Asonance Hany Horké (†57), která podlehla koronavirové nákaze poté, …