David Rath se vyznal z obdivu k Donaldu Trumpovi. Právě takoví lidé prý píší dějiny

05.03.2016 11:51

Exposlanec a exhejtman David Rath se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamýšlí nad prezidentskými volbami v USA. Zaměřil se zejména na kandidáta Donalda Trumpa, který je podle jeho názoru výrazný a zajímavý člověk. „Výrazní lidé tvořili výrazné dějinné okamžiky. Někdy dobré, jindy špatné,“ uvedl.

David Rath se vyznal z obdivu k Donaldu Trumpovi. Právě takoví lidé prý píší dějiny
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

„Je těžké rozlišit, co je skutečně sám pan Donald Trump a co je jeho mediální, tedy virtuální obraz. Média ho v drtivé většině nenávidí a už to je zásadní důvod zkusit si o něm zjistit více a přemýšlet vlastní hlavou,“ řekl úvodem Rath. Podle něj se dají například najít jeho programové priority. V oblasti daní chce prý snížit daně střední třídě a zvýšit nejbohatším. „Pokud to myslí vážně a něco z toho skutečně splní, pak to není vůbec špatný cíl. Obdobný program by mohl inspirovat i naši zemi, která roky kráčí právě opačným směrem. Tedy více byrokracie, více sledování a hlášení a větší finanční zátěž pro střední třídu, tedy i menší podnikatele, a méně daní pro monopoly a nadnárodní giganty,“ podotkl exhejtman.

Původní text ZDE.

„Jeho dalším programovým cílem je vystavět zeď vůči Mexiku a nepouštět do USA muslimy, pokud se nezřeknou nesnášenlivého islámu. Jde v první řadě o symbol změny kurzu, kdy tím vysílá signál, že to budou Američané, kdo bude rozhodovat, koho si do země pustí. Tedy na naši zemi nemá právo každý, ale my si budeme sami vybírat, koho sem pustíme a koho ne. Jde o klíčový princip, který z dlouhodobého hlediska má zajistit přežití vlastní civilizace, její kultury a udržet vysokou životní úroveň,“ podotkl. 

Všímá si však také Trumpova programového cíle ohledně liberálního přístupu k vlastnictví zbraní. 

„Zajímavé je i Trumpovo heslo – volně přeloženo – Udělám Ameriku zase silnou. Toto téma spojuje s faktem, že jsou USA giganticky zadluženou zemí, která funguje jen jako ekonomická bublina podepřená tunami tištěných dolarů. Poukazuje na skutečnost, že největším věřitelem je Čína, jejíž zboží ovládá drtivou část trhů. Opět se tomuto cíli dá těžko něco vytknout, jen snad držet panu Trumpovi palce, aby se v této oblasti alespoň něco povedlo,“ sdělil následně Rath.

A co Trumpova zahraniční politika očima Davida Ratha? „V názorech pana Trumpa na zahraniční politiku lze vysledovat nekonfrontační vystupování vůči Putinovi a nechuť k různým lokálním válkám, které Američané buď rozpoutali, nebo ze zákulisí rozehráli. Tento postoj není vůbec nic bezvýznamného v situaci, kdy to ještě nedávno vypadalo na válku s Ruskem díky Ukrajině a podstatná část arabského světa se zmítala, díky Američanům, v bratrovražedných konfliktech,“ uvedl. 

Rath také zhodnotil marketing Donalda Trumpa, kdy obraz tohoto prezidentského kandidáta utvářejí jeho různě vtipné a nehorázné výroky. Podle exhejtmana to však rozhodně není chybně dělaný marketing. 2Média a různá uskupení se mohou zalknout vzteky nad nehoráznostmi, které trousí. Lidi, kteří mají rádi legraci, se tím baví. Nejprve vlastním výrokem a pak tím řevem, který se následně spustí. Dnešní svět sám o sobě je dost tísnivý, a tak je hodně lidí vděčných za každý vtip, třeba i drsný. Soupeři Donalda Trumpa s tím vůbec neumějí pracovat. Je pro ně typická absence smyslu pro vtip,“ nechal se slyšet.

„Pokud by Donald Trump vyhrál a myslel svůj program vážně, pak se mají naši politici co učit. Srovnávat Donalda Trumpa jen podle toho, že je miliardář nebo říká bonmoty, s některými našimi politiky je povrchní. V Čechách dnes nenajdete politika, který by programově mířil tam, kam směřuje pan Trump. Nebo mi řekněte, kdo má předvolební heslo – ‚Udělám Česko bohaté a prosperující‘?“ uzavřel Rath.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

6:57 „Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

Prezident Miloš Zeman se po svém znovuzvolení rozhodl dát premiérovi v demisi Andreji Babišovi hodně…