Dávky hmotné nouze nebudou v hotovosti. Už od ledna

27.06.2011 10:26 | Zprávy
autor: par

Lidé pobírající dávky hmotné nouze už je nedostanou v hotovosti, ale nahrané na tzv. sociální kartě. Tou nepůjde platit v barech nebo vybírat z bankomatů, bude tedy muset být využívána pouze k účelům, ke kterým dávky slouží. Zavedena by měla být už od ledna.

Dávky hmotné nouze nebudou v hotovosti. Už od ledna

Ministerstvo práce a sociálních věcí navíc zjistí, pokud si člověk platící touto kartou v supermarketu nakoupí alkohol nebo cigarety. "V rámci tohoto systému budeme moci zjistit, zda si člověk nekupuje nějaké nežádoucí zboží, a přikročit i ke snížení sociálních dávek nebo přímo k jejich odebrání," řekl Hospodářským novinám první náměstek ministerstva Vladimír Šiška.

Správu karet chce stát svěřit některé z velkých bank, nic však nechce platit. Banky si tak náklady splatí cca jedním procentem z objemu každé operace provedené kartou. "Zatím mohu prozradit, že zájemce bude muset zainvestovat nemalé prostředky a návratnost se bude pohybovat v řádu let," komentoval věc Šiška.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Svěřenecký fond

Jak to doopravdy je? Vy jste tvrdil, že Agrofert svěříte do svěřeneckého fondu, což se zatím nestalo. Proč? A taky jste tvrdil, že vašim dětem připadne až po vaší smrti, ale prý to bude možné už poté, co skončíte ve funkci a dokonce z vás budou moci udělat správce. Je to pravda nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nezávislá ČT? Chovají se jako mluvčí prezidenta, připomíná Žantovský

8:41 Nezávislá ČT? Chovají se jako mluvčí prezidenta, připomíná Žantovský

TÝDEN V MÉDIÍCH Veřejnoprávní média jsou opět pod tlakem. Nominace do rad, výzvy proti zrušení konce…