Dejte do EU více peněz, natahuje k nám ruku Juncker. A toto se stalo, nečekané

11.01.2018 10:14 | Zprávy

Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker přichází hned zkraje nového roku s nepříjemnou výzvou. Členské státy by podle něj měly přispívat více do společného rozpočtu.

Dejte do EU více peněz, natahuje k nám ruku Juncker. A toto se stalo, nečekané
Foto: juncker.epp.eu
Popisek: Jean-Claude Juncker

Rozpočet Evropské unie je dlouhá léta hlavním terčem kritiky euroskeptiků, kteří poukazují na plýtvání miliardových částek na často velmi neprůhledné projekty. Ostatně finance byly jedním z hlavních důvodů, proč si si loni na jaře Britové odhlasovali vystoupení z EU. A právě brexit nyní používají bruselští úředníci jako klíčový argument, proč by měly členské státy posílat do společného rozpočtu více peněz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Josef Provazník

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Strach je zabijákem svobody. Petr Hampl o pasti na občany

22:10 Strach je zabijákem svobody. Petr Hampl o pasti na občany

Sociolog Petr Hampl, známý svým kritickým pohledem na globalizaci, hovořil o významu národní hrdosti…