Děkuji, že v těchto těžkých chvílích stojíte při Česku, napsal Zeman Van der Bellenovi

03.07.2021 6:30

Prezident Miloš Zeman poděkoval dopisy slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové, rakouskému prezidentovi Alexanderu Van der Bellenovi, dalším státníkům či papeži Františkovi za jejich solidaritu v souvislosti s následky nedávného tornáda na jihu Moravy. Pražský hrad o dopisech informoval na svých webových stránkách.

Děkuji, že v těchto těžkých chvílích stojíte při Česku, napsal Zeman Van der Bellenovi
Foto: Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Partie na CNN Prima News

Zeman napsal Čaputové, že děkuje za solidaritu s českými občany, které tornádo zasáhlo. „Mnozí z nich ztratili své blízké, desítky osob byly zraněny, a ještě více z nich přišlo o střechu nad hlavou,“ uvedl. Ocenil obrovskou vlnu solidarity a pomoci, kterou Slovensko okamžitě poskytlo, ale i zapojení jednotek slovenského záchranného systému do záchranných prací.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Obdobný text zaslal Zeman i Van der Bellenovi, papeži Františkovi, bulharskému prezidentovi Rumenu Radevovi, prezidentovi Černé Hory Milu Djukanovičovi a dědičnému princi Aloisovi z Lichtenštejna, který vykonává funkci hlavy státu v Lichtenštejnsku. „Děkuji, že v těchto těžkých chvílích stojíte po boku České republiky," konstatoval v dopisech.

Tornádo před týdnem nejvíc zničilo obce Lužice a Mikulčice na Hodonínsku a Moravskou Novou Ves a Hrušky na Břeclavsku, značné škody napáchal živel i v hodonínské části Pánov. Šest lidí kvůli přírodní pohromě zemřelo, materiální škody dosáhnou podle prozatímních odhadů nejméně 15 miliard korun. Poničeno bylo na 1200 domů, nejméně 150 z nich bude nutné zbourat. Kromě budov tornádo zasáhlo například zemědělské plochy včetně vinic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opilci. Hřebejk vyjel na neočkované a zklidnili ho

18:52 Opilci. Hřebejk vyjel na neočkované a zklidnili ho

Populární filmař Jan Hřebejk ťal do odmítačů očkování. Přišel vskutku s originálními příměry. Prý je…