Dělám spoustu práce. A za ty peníze bych se neuživill, stěžuje si Rathův asistent

06.02.2013 15:56

Asistent vazebně stíhaného poslance Davida Ratha Patrik Tomšů v rozhovoru pro server Lidovky.cz, že pro poslance vykonává spoustu úkonů, možná víc, než asistenti poslanců, kteří jsou na svobodě a mohou si řadu informací zjišťovat sami. Vzhledem k odvedené práci má pocit, že jeho odměna je podprůměrná. Jen z ní by se prý neuživil.

Dělám spoustu práce. A za ty peníze bych se neuživill, stěžuje si Rathův asistent
Foto: hns
Popisek: David Rath v cele, fotokoláž

Patrik Tomšů je jedním z asistentů poslance Davida Ratha. Se zákonodárcem, pro kterého pracuje komunikuje pouze přes právníky. Dostane prý úkol sehnat podklady k zákonu, sežene je a Rath s jejich pomocí sepíše návrh zákona. Jeho asistenti ho následně doručí do sněmovny. Tak to bylo např. i se zákonem o regulaci bojových plemen. To ze strany asistentů vyžaduje spoustu práce. I proto má Tomšů za to, že je správné, aby dostával plat z veřejných prostředků.

Rath mi nedává nic navíc

"Veřejné peníze to na jednu stranu jsou, na druhou stranu to jsou nějaké mzdové prostředky.Takže já vám jen obecně řeknu: rozhodně bych se z té odměny, kterou za to mám, ani podprůměrně neuživil," podotýká asistent. Zdůrazňuje ale také, že mu poslanec nedává vůbec žádné peníze navíc. Tomšů se prý uživí jako osoba samostatně výdělečně činná. Ze svého si asistent hradí i účty za mobilní telefon.

Asistenti také píší dopisy Rathovým voličům, jen za uplynulý víkend jich prý Tomšů napsal sedmadvacet. Jinak pro Ratha shání informace, které si řada zákonodárců zvládne obstarat sama např. přes internet. Rath ale ve věznici přístup k internetu nemá.

Za pozornost stojí také skutečnost, že sněmovna se kupříkladu návrhem zákona o regulaci bojových plemen odmítla zabývat a to proto, že se do sněmovny nedostavil sám Rath, aby svůj návrh obhájil ale také neurčil náhradníka, jenž byl měl zákon dolní komoře parlamentu přednést za něj.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Železný přitvrdil. Od Babiše chce omluvu. Vytáhl zákon. A Witowská podpořila

8:58 Železný přitvrdil. Od Babiše chce omluvu. Vytáhl zákon. A Witowská podpořila

„Aby mě někdo obvinil ze lži, je opravdu pro mě za hranou jakékoli přijatelnosti. ... A já se nenech…