Dělnická strana pozvala do Česka opozici z Ukrajiny

26.02.2014 14:44

Takzvaně krajně „pravicová“ Dělnická strana sociální spravedlnosti pozvala do České republiky zástupce ukrajinského krajně pravicového nacionalistického uskupení Pravý sektor, které patří k opozičním proudům v odporu proti ukrajinskému prezidentovi Viktoru Janukovyčovi.

Dělnická strana pozvala do Česka opozici z Ukrajiny
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Praze proběhla protirežimní demonstrace Dělnické mládeže při příležitosti vzpomínky na události z let 1939 a 1989 završená pochodem. Protest se obešel bez násilností
reklama

Pravý sektor jsou Ukrajinci, kteří vystupují proti vstupu do EU. Na policisty často házeli zápalné lahve a patří k nejagresivnější části opozice.

Banderovci

„Podle posledního vývoje událostí na Ukrajině je zřejmé, že právě členové a sympatizanti Pravého sektoru sehráli rozhodující roli v protestech, které se snažili a stále ještě snaží přivlastnit si proevropští kolaboranti v čele s Kličkem či Tymošenkovou,“ napsala DSSS v tiskové zprávě.

Pravý sektor je radikální část hlavní politické síly ukrajinské extrémní pravice strany Svoboda, kterou vede Oleg Ťanybok. Hlásí se k odkazu Stepana Bandery, ukrajinského nacionalisty a antisemity, který bojoval proti komunistům i německým nacistům. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prymula varuje: Autonehoda? Nebude pro vás ventilátor. Proto tato opatření

13:15 Prymula varuje: Autonehoda? Nebude pro vás ventilátor. Proto tato opatření

Důvody, proč se zpřísňují opatření, uvedl na tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnict…