Demokracie v Česku se postupně vytrácí, domnívá se starosta Mirotic

09.04.2015 9:55 | Zprávy

Volby v Miroticích žádnou zásadní změnu nepřinesly. Tedy až na změnu vedení, kde nahradila Martina Mikšíčková (BPP) svého kolegu Milana Brunclíka. Jak hodnotí první měsíce ve funkci a jaké jsou její plány pro ty nadcházející? Prozradila nám také, kde vidí příčiny znechucení občanů politikou a proč podporuje posílení přímé demokracie v Česku.

Demokracie v Česku se postupně vytrácí, domnívá se starosta Mirotic
Foto: archiv starostky
Popisek: starostka Mirotic Martina Mikšíčková (BPP)

V komunálních volbách jste nahradila v čele kandidátky a následně i na postu starosty vašeho kolegu Milana Brunclíka. Proč došlo k této výměně a co pro vás tento závazek znamená?

Pan Milan Brunclík zastával funkci starosty dvě volební období a již si nepřál kandidovat v čele Sdružení nezávislých kandidátů. Proto po vzájemné dohodě kandidujících kolegů jsem přistoupila na tuto pozici na kandidátce. Tento závazek pro mě znamená především pracovat tak, aby občané Mirotic byli ve svém městě spokojeni.

Jak byste zhodnotila první měsíce ve funkci?

Od nastoupení do funkce jsem v jednom kole, stále se musím učit. Musím se seznámit s úkoly plynoucími z této pozice i se související legislativou. Moc si vážím ochoty a vstřícnosti minulého pana starosty, zaměstnanců úřadu i zastupitelů města.

Promítne se změna pohlaví nějak v řízení města?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Kateřina Synková

Návrat Ukrajinců

Jste pro, aby se boje schopní muži vraceli na Ukrajinu, aby bránili svou zem na místo toho, abychom jim poskytovali azyl?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Keller: Fialovy nášlapné miny, aneb co zanechal Babišovi

10:37 Keller: Fialovy nášlapné miny, aneb co zanechal Babišovi

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Tři oříšky pro Babiše. Tak nazval svůj další komentář pro ParlamentníListy.cz …