Demonstrace v den výročí únorového puče podpoří mantinely demokracie

19. 2. 2018 10:20

Podnikatelé a občanské iniciativy, kteří pořádají 25.2. na pražském Václavském náměstí demonstraci za svobodu a demokracii, se rozhodli podpořit výzvu Mantinely demokracie. Jejím cílem je především dodržování zásad demokratického vládnutí.

Demonstrace v den výročí únorového puče podpoří mantinely demokracie
Foto: Archiv RB
Popisek: Radomil Bábek, šéf Asociace podnikatelů a manažerů

„V Česku hrozí opět nástup vlády jedné strany, plíživě se rdousí svoboda i demokracie. Jsou to hodnoty, za které se musí bojovat. S iniciativou Mantinely demokracie tudíž máme společné postoje i hodnoty,“ vysvětluje za organizátory demonstrace Radomil Bábek.

Demonstraci svolala na neděli 25. 2. více než dvacítka organizací z řad podnikatelských sdružení, asociací, i občanských iniciativ. K akci se připojuje také Konfederace politických vězňů i některé demokratické politické strany.

Na demonstraci vystoupí vedle řečníků také písničkář Vladimír Merta a další hudebníci. Programem provede Bára Štěpánová a Radomil Bábek, krátký projev pronese z politiků například Alexandra Udženija (ODS) nebo Jiří Pospíšil (TOP09).

Na pořádek budou „dohlížet“ také lidé v uniformách Lidových milicí a Pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti. 

Organizátoři pro účastníky připravili také lidové hlasování proti nástupu vlády jedné strany a tzv. Únorovou výzvu za svobodu a demokracii – otevřený dopis ústavním činitelům s požadavkem na dodržování demokratických principů v Česku.

Demonstrace za svobodu, demokracii a svobodné podnikání se uskuteční 25.2.2018 na Pražském Václavském náměstí od 13 hodin.

Vše o akci: https://www.facebook.com/events/300921323767005/

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin obnovil důstojnost své země. Když přijdou obtíže, povzdychneme si: "Bůh je vysoko a Rusko daleko". Hovoří vnuk Srba, který sloužil v československých legiích

20:00 Putin obnovil důstojnost své země. Když přijdou obtíže, povzdychneme si: "Bůh je vysoko a Rusko daleko". Hovoří vnuk Srba, který sloužil v československých legiích

POTOMCI LEGIONÁŘŮ Po pádu komunismu a éře rozpadu za vlády Borise Jelcina je pro Rusko asi nejlepší …