Den před maturitami nefunguje web se vzorovými testy. Prý útok hackerů

01.05.2012 19:37

Už ve středu začínají maturity. Přitom celé úterní odpoledne, a dokonce i večer, nefunguje internetová stránka se vzorovými testy. Šéf projektu státních maturit za to viní hackery.

Den před maturitami nefunguje web se vzorovými testy. Prý útok hackerů
Foto: Facebook
Popisek: Plakát hackerské skupiny Anonymous, umístěný na Facebooku

"Stránky rozhodně nespadly kvůli tomu, že by nezvládly nápor maturantů. Jde o cílený útok na tento web podobný tomu loňskému ," uvedl pro iDnes.cz Pavel Zelený, šéf projektu státních maturit.

"Jeden rozdíl oproti loňsku tu přece jenom je - letos se útočníkům nepodařilo prolomit ochranu stránek," doplnil.

Internetová adresa novamaturita.cz tak celé odpoledne a ještě v půl osmé večer nefunguje. Přitom již zítra začnou státní maturity, a tak si středoškoláci nemohou den před nimi vyzkoušet ještě naposledy vzorové testy.

Údajný útok hackerů je podle Zeleného podobný těm, které používá skupina Anonymous. Na server jsou tak dlouho posílány požadavky, až web nezvládne jejich nápor. Ještě stále tak není jasné, kdy se internetová stránka znovu rozjede. Loni to bylo před desátou hodinou večerní.

"Je to obzvlášť nepříjemné v den před písemnou maturitní zkouškou, neboť na těchto stránkách jsou vzorové testy, které si tak studenti nemohou vyzkoušet a připravit se na zítřejší maturitní práci,“ stěžuje si jeden ze studentů Martin Novák.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…