Deník: Děkan VŠE Ševčík bojuje s fotovoltaikou. A sám prý...

22. 4. 2013 8:25

Ekonom Miroslav Ševčík na jedné straně bojuje proti fotovoltaickým elektrárnám a na druhé straně je sám předsedou představenstva průmyslové společnosti TOMA Otrokovice, která má na svém pozemku malou fotovoltaickou elektrárnu. Všímají si toho Novinky.cz.

Deník: Děkan VŠE Ševčík bojuje s fotovoltaikou. A sám prý...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonom Miroslav Ševčík
reklama

Právě fotovoltaika a obnovitelné zdroje energie jsou často pojmy, které pravicové politiky a ekonomy nadzdvihávají ze židle. O to víc překvapivé je, podle Novinek.cz, zjištění, že někteří, kteří s fotovoltaikou verbálně bojují, ve skutečnosti do solární technologie sami investovali. Novinky.cz uvádějí hned dva příklady.

Jde i o děkana Národohospodářské fakulty VŠE, člena Liberálního institutu a Strany svobodných občanů Miroslava Ševčíka. Ten se prý proti fotovoltaice vymezoval často. Například v roce 2010 v médiích uvedl, že „nastavení některých ekonomických parametrů podpory takzvaných obnovitelných zdrojů je ukázkovým příkladem zneužití rozumu mocných“. Podle něho je podpora obnovitelných zdrojů typickým příkladem politické korupce a zneužití politické moci.

Předsedou dozorčí rady společnosti je pak Ševčíkův kolega, ekonom Jiří Schwarz, předseda Liberálního institutu a bývalý děkan Národohospodářské fakulty VŠE. Schwarz prý zase před lety lobboval za prolomení těžebních limitů v severních Čechách.

Ševčík se brání

Miroslav Ševčík se prý hájí tím, že v případě společnosti TOMA Otrokovice nejde o solární firmu. „Společnost má asi dvacet činností. Zlomek jejích činností je, že na svých pozemcích a budovách má solární panely. V žádném případě to není solární firma,“ řekl Právu. Jeho postoj k fotovoltaice prý zůstává stejný. Novinky.cz však dodávají, že fotovoltaickou elektrárnu TOMA Otrokovice s výkonem 1572 kW lze najít i na stránkách Energetického regulačního úřadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

22:40 Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

Nejslavnější český datový vědec Petr Ludwig opustil svůj domovský New York a na první polovinu roku …