Deník zveřejnil přepis nahrávky rozhovoru vyšetřovaného primátora Thomy

31. 10. 2012 9:22

Středeční deník Právo přináší přepis rozhovoru na nahrávce, kde českobudějovický primátor Juraj Thoma z Hnutí Občané pro Budějovice naznačuje, co stálo za neprůhledným podpisem smluv se společností BIT Servis, pro který ho teď vyšetřuje policie.

Deník zveřejnil přepis nahrávky rozhovoru vyšetřovaného primátora Thomy
Foto: archiv
Popisek: Primátor Českých Budějovic a lídr HOPB Juraj Thoma
reklama

„My ten problém máme mocnější, že BIT Servis s náma nějak spolupracoval v rámci volební kampaně. Já už si nepamatuju, co vyřizovala Ivana, musíme počkat, až se vrátí z Chorvatska,“ říká Thoma na nahrávce, která unikla z jednání členů HOPB. Za zmínku stojí, že tuto skutečnost sděluje současnému senátorovi a současnému radnímu za HOPB Jiřímu Šestákovi.

Je to blábol, zdůrazňuje primátor

Připomeňme, že čelí trestnímu stíhání ze zneužití pravomoci úřední osoby a za porušení povinnosti při správě cizího majetku. Dojednal totiž kontrakt na dodávku výpočetní techniky pro město v hodnotě 30 milionů korun bez toho, aby tento prošel obvyklým schvalovacím kolečkem v radě města. Tento kontrakt byl navíc v roce 2010 ještě prodloužen.

A jak na tuto nahrávku reaguje sám Thoma? Považuje ji za absolutní blábol. „Nahrávku považuji za absolutní blábol. Volební kampaň Hnutí občané pro Budějovice má náklady a výdaje, které jsou zveřejněny na stránkách HOPB. Autentičnost těchto dokumentů prověřovala i policie. Společnost BIT Servis neposkytla HOPB žádný dar, ani finanční pomoc na kampaň,“ poznamenal Thoma.

Za zmínku stojí, že senátor Šesták si nahrávku vybavuje a připouští, že primátorovi radil, aby celou kauzu zveřejnil na tiskové konferenci ještě dřív, než to případně udělá policie. O narážce na volební kampaň si prý tehdy myslel, že jde o ironickou poznámku. Sám o sponzoringu HOPB mnoho neví, protože tuto oblast nemá na starosti.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

15:22 Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

„Větší šanci na přetáhnutí voličů ANO a SPD mají aktivity Dana Landy než Mikuláš Minář z chvilek,“ z…