Denně mi na Facebook chodí až 4 500 výhrůžek smrtí, prozrazuje uprchlík žijící v Německu

06.01.2019 22:14

Uprchlíci, kteří opouštějí své muslimské země, tak činí často i z náboženských důvodů. Nechtějí se řídit muslimským učením, místo toho touží po poklidném životě v ateistické Evropě. Jenže mnohdy nemohou v klidu žít ani v oné vytoužené Evropě. Muslimové jim často posílají za to, že opustili víru svých otců, výhrůžky smrtí.

Denně mi na Facebook chodí až 4 500 výhrůžek smrtí, prozrazuje uprchlík žijící v Německu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Facebook, ilustrační foto

Stanice Deutsche Welle přinesla příběh Mahmúdula Haka Munšího z Bangladéše, který se rozhodl opustit svou vlast poté, co tam musel čelit výhrůžkám smrtí. Vydal se proto do Nepálu, na Srí Lanku a nakonec skončil v Německu, kde doufal, že se konečně dočká vytouženého klidu. Jenže se nedočkal.

„Každý den dostávám na Facebooku hrozby smrti. Někdy jich přijde i čtyři a půl tisíce za den,“ popsal Munší pro stanici Deutsche Welle. Českým čtenářům jeho slova přinesl server iDNES.cz.

Munší není zdaleka jediným uprchlíkem, který je takto pronásledován. V Německu jsou tlaku vystaveny především muslimské ženy, které chtějí žít západním způsobem života, což je trnem v oku konzervativním muslimům.

„Na vlastní kůži to zažila i třiatřicetiletá bioložka Vurúd Zuhajrová z iráckého města Karbalá, která v Německu dostává výhrůžky smrtí a je pod policejní ochranou. Jejím odpůrcům nejvíce vadí sekulární příspěvky na sociálních sítích. K útěku se Zuhajrová rozhodla ve chvíli, kdy ji bratr zbil do bezvědomí. Jako důvod mu postačilo, že odešla z domu bez svolení otce a vyjádřila pochybnosti o muslimské víře,“ pokračoval server. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

17:33 Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

Exředitel Národní galerie Milan Knížák se ve svém komentáři zamyslel nad úmrtím Karla Gotta; dění ko…