Deset let pro Marka Dalíka? Izraelský svědek promluvil v jeho prospěch

21.02.2014 7:02

V kauze údajné korupce při nákupu obrněných transportérů pro českou armádu, v níž je obviněn kontroverzní lobbista Marek Dalík, byl vyslechnut jeden ze svědků, Lova Drori z izraelské zbrojařské společnosti Rafael. Ten ale jakékoliv úplatky v souvislosti se zakázkou odmítl. S odvoláním na dobře informovaný zdroj blízký vyšetřování o tom informoval server Novinky.cz.

Deset let pro Marka Dalíka? Izraelský svědek promluvil v jeho prospěch
Foto: hns
Popisek: Marek Dalík figuruje v kauze Pandur

Firma Rafael do obrněnců dodávala střelecké věže. Ty tvoří až 40 procent ceny obrněného transportéru. Podle serveru tak izraelská zbrojovka měla na dokončení kontraktu eminentní zájem.

To, že Drori popřel, že v kauze figurovaly úplatky, podle serveru není nijak překvapivé. „Podle korunního svědka policie – exmanažera Steyru Stephana Szücse – to měl být právě on, kdo údajně úplatek pro Dalíka na rakouských zbrojařích urgoval. Platbou 18 milionů eur podle výpovědi Szücse v roce 2007 Dalík na schůzce v Praze úspěšnou realizaci zakázky podmiňoval. A Drori měl o dva týdny později ve Vídni zástupcům Steyru vzkazovat, že zmíněné peníze by zajistily i souhlas Dalíkova přítele a tehdejšího premiéra Mirka Topolánka (ODS). Drori už to dříve označil v rozhovoru pro Hospodářské noviny za blbost,“ napsal server.

Ten také uvedl, že vyšetřování by mělo skončit do dvou měsíců, Dalíkovi prý za pokus o podvod v této souvislosti hrozí až deset let vězení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ho volíte? Chvilkaři se odebrali stěžovat na nádraží, tam agitovali mezi cestujícími

20:36 Proč ho volíte? Chvilkaři se odebrali stěžovat na nádraží, tam agitovali mezi cestujícími

Spolek Milion chvilek pro demokracii v úterý půlhodinovým programem na Václavském náměstí a následný…