Deset levičáků a tři auta těžkooděnců. Tak se zatím demonstruje proti xenofobii

01.05.2016 11:19

Asi deset levicových demonstrantů, tři auta těžkooděnců a několik desítek policistů z nudy radících turistům. Tak vypadá široce propagovaná demonstrace proti xenofobii v Praze. Od jedenácti hodin přitom měla být v plném proudu.

Deset levičáků a tři auta těžkooděnců. Tak se zatím demonstruje proti xenofobii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest proti násilí a fašismu jako reakce na vandalský útok na pražské kavárny
reklama

Akce „Zleva proti xenofobii“ byla široce propagována především v souvislosti se sprejerskými útoky na pražské kavárny o minulém víkendu. Na náměstí Republiky, kde se účastníci měli sejít, však v jedenáct hodin, kdy akce začínala, bylo přibližně deset účastníků. Pořadatelé však věří, že později se počet účastníků zvýší, dorazit mají například mladí zelení. Připojit by se též mohli někteří anarchisté, kteří v jedenáct hodin zahájili svou akci na Střeleckém ostrově. Sešlo se jich odhadem několik desítek.

Na akci na náměstí Republiky byla přitom zajištěna, vzhledem ke kolidujícím akcím odpůrců imigrace, nadstandardní policejní ochrana. Na místo tak dorazily tři policejní dodávky s těžkooděnci a několik dalších policistů s běžnou výbavou.

„Tito policisté tak aspoň radí turistům s mapou,“ hlásil o dění na náměstí Republiky do kamery redaktor České televize. Ten mimochodem pro vyjádření počtu účastníků zvolil formulaci „skupinka“.

Bude zajímavé sledovat, jak se akce Zleva proti xenofobii bude nadále vyvíjet. Jeden z účastníků v sobotu na Facebooku navrhoval: „Konvička zítra půjde k Filozofické fakultě, postavme se mu do cesty!“ Akce Bloku proti islámu by na Palachovo náměstí měla dorazit po poledni.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus, on jmenoval Romy!!! Šlachta si udělal nepřátele. Jde o sociální dávky

10:09 Hnus, on jmenoval Romy!!! Šlachta si udělal nepřátele. Jde o sociální dávky

Romea se důrazně vymezila proti bývalému elitnímu policistovi Robertu Šlachtovi, který v lednu 2021 …