Desetidenní lhůta pro zpochybnění senátních voleb dnes končí

26.10.2018 6:21

Desetidenní lhůta, v níž bylo možné napadnout u Nejvyššího správního soudu výsledky obou kol říjnových senátních voleb, dnes končí. Soud obdržel nejméně dvě stížnosti, a to kvůli zvýšenému počtu neplatných hlasů při volbách na Prostějovsku a Rokycansku.

Desetidenní lhůta pro zpochybnění senátních voleb dnes končí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urny

První z nich je ze Slatinek na Prostějovsku, kde okrsková volební komise prohodila obálky pro komunální a první kolo senátních voleb. V obvodu pozdější vítězka Jitka Chalánková (nezávislá) postoupila do finále s náskokem pouhých pěti hlasů na třetí nepostupující Irenu Blažkovou (ANO). Ve Slatinkách dostala Chalánková v prvním kole 58 hlasů, více než všichni ostatní kandidáti.

Hnutí ANO navrhlo prověřit senátní volby na Rokycansku, kde se do finále také těsně nedostala jeho kandidátka Lucie Groene. Na Rokycansku bylo 92,56 procenta platných hlasů, což bylo letos nejméně ze všech senátních obvodů v ČR. Novým senátorem za Rokycansko se nakonec stal Pavel Karpíšek z ODS, který porazil dosavadní senátorku Miladu Emmerovou z ČSSD.

Pokud stížnosti budou neúspěšné, všichni letos zvolení senátoři se mandátu ujmou složením slibu 14. listopadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chválil mě Halík, volal Hřebejk! Pavel Novotný a dohra mejdanu s Ferim a schůzky s Kalouskem. A nové info o pomníku vlasovcům

11:56 Chválil mě Halík, volal Hřebejk! Pavel Novotný a dohra mejdanu s Ferim a schůzky s Kalouskem. A nové info o pomníku vlasovcům

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) měl opět napilno a během 48 hodin svou návštěvou poctil hned…