Děsivé historky Jiřího Čunka s Kalouskem: Byl u obchodů za miliardy, ale nepodepisoval je. Je to herec, při projevu se rozpláče a pak se tomu směje

13.04.2018 16:32

Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v internetové televizi XTV.cz senátora a hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka. Slyšel od něj, za jaké situace vznikne v Česku vláda. Došlo také na veselé příhody s plačícím Miroslavem Kalouskem, který by měl podle Čunka dostat přes prsty.

Děsivé historky Jiřího Čunka s Kalouskem: Byl u obchodů za miliardy, ale nepodepisoval je. Je to herec, při projevu se rozpláče a pak se tomu směje
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér Andrej Babiš a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek na tiskovém brífinku
reklama

Čunek není nijak zvlášť nervózní z toho, že nemáme vládu s důvěrou. Podstatné pro něj je, že máme vládu, která musí vládnout. Když předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek přišel s nápadem, že se zrodí vláda stran bývalého tzv. demokratického bloku, kterou by Babiš se svým hnutím ANO toleroval, Čunka tím rozesmál.

„Chci věřit, že se Pavel Bělobrádek nepomátl a chtěl pobavit něčím zajímavým. A možná malinko chtěl  podráždit Andreje Babiše,“ pravil se smíchem Jiří Čunek s tím, že to nebyl moc vhodný žert, u kterého muselo být jasné, že nemůže projít.

„Pro mě by bylo největším zděšením, kdyby chtěl dávat koalici s Kalouskem, třeba jo, to mně přijde tak šílené,“ pokračoval v rozvíjení tématu Čunek.

Kalousek je podle jeho názoru schopný herec. „Je dost dobře možné, že s postupujícím věkem za chvíli dostane ocenění za hrdinné boje u Dukly,“ smál se senátor Kalouskovi, když připomínal krvavé střety na československé půdě v závěru druhé světové války. „Já jsem o tom přesvědčen, že on je schopen to udělat,“ šil do Kalouska dál zlínský hejtman. „On se mi líbí v jedné věci. Já jsem ho viděl i rozplakat se při projevu a pak se i smát,“ popisoval příhody s Kalouskem Čunek.

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

Přitom by prý měl Kalousek dostat přes prsty, protože byl u obchodů, při kterých přišla tato země o miliardy korun. Ne, že by snad něco podepsal, ale podle Čunka byl u toho. Ti, kteří si takto nakradli, dnes možná doufají, že se Kalousek a jeho kolegové z ČSSD či z ODS vrátí k moci, aby se mohlo v kradení pokračovat, když už kradli 28 let.

Přitom bychom prý mohli mít vládu s Babišem sestavenou poměrně rychle, kdyby prezident Miloš Zeman pohrozil vypsáním předčasných voleb. Ty si většina stran ve Sněmovně nepřeje. Jenže o tuhle zbraň se Zeman připravuje, když sám dlouhodobě předčasné volby odmítá. Pokud by je neodmítal, tak by všichni ti „žvanilové“ raději odešli ze sněmovního sálu a nechali by Babiše, aby si sám se svým hnutím schválil vládu. „Protože oni předčasné volby nechtějí a bojí se jich,“ zdůraznil Čunek.

I navzdory tomu, že Zeman předčasné volby odmítá, je podle hosta velkým hráčem, protože má před sebou druhé jmenování premiéra. Napodruhé zatím Babiš jmenován nebyl. „Tím by (prezident) přišel o tu hračku,“ řekl Čunek.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Tak jako se teď vrátila k jednání o vládě ČSSD, může se prý jednou vrátit i Tomio Okamura, mnohými lidmi označovaný za extremistu. Všem těmto lidem poslal Čunek vzkaz. „Ještě před deseti lety byli extremisti ti, co jsou dneska standardními členy politických stran, takže to se vyvíjí,“ uvedl senátor.

Lidé by podle jeho názoru měli uznat výsledky voleb, a to jak voliči, tak zvolení politici. Čunkovi se prý od počátku zdálo trapné, když politici z tzv. demokratického bloku kritizovali Babiše, že nedokáže sestavit vládu, jenže jedním dechem dodávali, že oni s ním do vlády rozhodně nepůjdou.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…