Děsivé podrobnosti o „uprchlíkovi“, vraždícím v Německu. Dostal deset let, utekl a v klidu přešel celou Evropu

13.12.2016 17:21

Hussain K., jenž byl nyní obviněn v Německu z vraždy studentky medicíny, stanul již v roce 2014 před soudem v Řecku. Píše o tom publicista Marian Kechlibar na svém serveru Kechlibar.net. Původní zprávu přinesl německý bulvární týdeník Stern.

Děsivé podrobnosti o „uprchlíkovi“, vraždícím v Německu. Dostal deset let, utekl a v klidu přešel celou Evropu
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.
reklama

Vrah freiburské studentky Marie byl v Řecku v minulosti trestán za přepadení s těžkým ublížením na zdraví. K tomu došlo v roce 2013 na ostrově Korfu. Dvacetiletá studentka tehdy jeho útok, při němž ji shodil ze skalnatého břehu, přežila s těžkými zraněními. 

To, jak se dostal na svobodu, neboť měl řeckým soudem vyměřeno 10 let vězení, není prý známo. „V listopadu 2015 byl každopádně zaznamenán v německém azylovém systému jako šestnáctiletý. Z čehož plyne, že někde na Balkáně se nachází pramen mládí, protože ještě před řeckým soudem uváděl jako svůj věk 17 let,“ podotýká Kechlibar. 

„To, že v Evropě panuje naprostý chaos ohledně identit lidí, kteří se pohybují schengenským prostorem, na to jsme si už jaksi ‚zvykli‘. Aspoň česká vláda neshledává žádný důvod k hraničním kontrolám. Na rozdíl od mnoha jiných vlád. Ovšem možnost, že řecké úřady využily loňské migrační krize k tomu, aby propustily nějaké cizince z vězení a ukázaly jim ‚směr Německo‘, ta je hodně třaskavá. Tím spíš, že je – bohužel – naprosto logická. Země, jejíž HDP se propadá do hlubin a která je nátlakem EU (rozuměj: Německa) nucena k tvrdým úsporným opatřením, může v tichosti dojít k názoru, že pošle svoje ‚dárečky‘ na starost právě nenáviděným Němcům. Jako druh pomsty,“ zaspekuloval si závěrem Kechlibar se slovy, že tato podezření je však těžké prokázat, pro podrytí důvěry to však stačí.

Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…