Děsuplné statistiky o expanzi islámu. Jak bude vypadat svět v roce 2100? Radši ani nekoukejte

02.03.2017 21:41

Průzkum organizace Pew Research Center ukazuje, že v roce 2070 se vyrovná počet muslimů a křesťanů žijících na této planetě. V roce 2100 už bude muslimů víc než křesťanů. Islám se stane celosvětově dominujícím náboženstvím, píše server Mail Online.

Děsuplné statistiky o expanzi islámu. Jak bude vypadat svět v roce 2100? Radši ani nekoukejte
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

V tuto chvíli je křesťanství nejrozšířenějším náboženstvím na světě, ale v roce 2070 už to bude jinak. Počty křesťanů a muslimů se vyrovnají. Nezanedbatelný podíl na tom bude mít i fenomén migrace z Blízkého východu a z Afriky do Evropy, v roce 2100 už muslimové křesťany přečíslí. Vyznavačů islámské víry bude na světě asi o procento víc.

Celý komentář naleznete zde.

Důvod je jednoduchý, muslimské ženy rodí více dětí. Zatímco ženy jiných vyznání porodí v průměru přibližně 2,3 dítěte. Muslimy povijí 3,1 potomka. Stoupenci islámu představují nejrychleji rostoucí náboženskou skupinu na planetě. Věkový průměr muslimů činí 23 let, stoupenci jiných náboženství jsou o poznání starší – přibližně o sedm let. Výzkumníci zkrátka došli k závěru, že muslimové mají více dětí a jsou mladší, takže je jen otázkou času, než začnou na planetě dominovat. Pokud se současný trend nějak nezmění – nebude se rodit více křesťanů, buddhistů nebo více lidí nepřestoupí např. na židovskou víru.

V roce 2050 se nejlidnatější islámskou zemí stane Indie. Dnes je to Indonésie. Jistý posun lze očekávat i v USA. Zatímco dnes muslimové představují asi procento občanů Spojených států, v roce 2050 to budou přibližně dvě procenta.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Furt nemá čas. No tak se nemůžete divit, že si to musíme vynutit.“ Varování pro Fialu, možná poslední

21:45 „Furt nemá čas. No tak se nemůžete divit, že si to musíme vynutit.“ Varování pro Fialu, možná poslední

Vláda a odbory se dnes na zvyšování platů ve veřejné sféře nedohodly kvůli inflaci. Ve vyjednávání c…