Detektivové našli archiv kolegy kmotra Mrázka. Je to prý pecka

19.05.2012 11:34

Zatímco „Mrázkův archiv“ je spíše mýtem, u jeho spolupracovníka Vladimíra Svobody policie nedávno objevila rozsáhlou kartotéku kompromitujících materiálů. Na základě tohoto úlovku prý bude možné znovu otevřít i řadu již uzavřených případů.

Detektivové našli archiv kolegy kmotra Mrázka. Je to prý pecka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta, bývalý šéf ÚOOZ
reklama

Někdejší spolupracovník šéfa podsvětí Františka Mrázka Svoboda (dříve Nešpůrek) prý disponoval velmi obsáhlým „archivem“. Podle deníku Právo u něj policisté při zatýkání objevili velké množství kompromitujících materiálů na desítky firem i politiků napříč celým politickým spektrem.

Tyto dokumenty jsou prý natolik zásadní, že Útvar pro odhalování organizovaného zločinu otevřel některé nevyřešené případy. Jedná se prý i o některé vraždy. „Podle našich prvotních zjištění jde o kompromitující materiály vůči určitým skupinám lidí, které by mohly sloužit k jejich vydírání nebo majiteli těchto dokumentů zajistit od dotyčných osob různé služby či výhody,“ sdělil deníku Právo ředitel ÚOOZ Robert Šlachta. Podle něj se však jedná o mnoho informací, které budou detektivové analyzovat několik měsíců.

Měl vybavení, co by i policie mohla závidět

Svoboda ještě pod jménem Nešpůrek pracoval na pražské hospodářské kriminálce a vyšetřoval i šéfa podsvětí Františka Mrázka. Poté se jako voják zúčastnil mise v Afghánistánu, a po návratu se podle spekulací přidal na stranu podsvětí. S Mrázkem prý před jeho zastřelením v roce 2006 nějaký čas spolupracoval. Rovněž si, stejně jako Mrázek, začal vytvářet svůj „archiv“ kompromitujících materiálů. V té době si taky změnil jméno na Svoboda.   

Svoboda byl zatčen v květnu v budově vedení Českých drah, kde pracoval v odboru regionální správy majetku. Podle detektivů je důležitým článkem gangu vyděračů, v němž byli podnikatelé, současní i bývalí státní úředníci a rovněž několik kriminalistů. Při prohlídce u Svobody policisté objevili velký arzenál dlouhých automatických zbraní a rovněž neuvěřitelné technické vybavení, které by mu prý mohly závidět i tajné služby. Mimo jiné i supermoderní přenosná rušička signálu mobilních telefonů za miliony korun.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

18:40 Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

Během soboty se po sociálních sítích začalo šířit video, které ukazuje tvrdý zásah policisty proti p…