Děti nepřizpůsobivých musí chodit do školy. I kdybychom jim za to měli platit, říká nový ministr Chvojka

07.12.2016 18:44

Ve středeční Kauze dne na Rádiu Impuls zpovídala Zuzana Bubílková nového ministra pro lidská práva Jana Chvojku (ČSSD). Pár slov padlo ke kauze Tomáše Ortela. Kromě toho vysvětlil, jak se pokusí začlenit nepřizpůsobivé spoluobčany do většinové společnosti. Děti z těchto rodin by měly chodit do školy a nový ministr je ochoten jim za to i platit.

Děti nepřizpůsobivých musí chodit do školy. I kdybychom jim za to měli platit, říká nový ministr Chvojka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Chvojka, ČSSD
reklama

Ministrem se prý nestal ani tak proto, že připravil novelizaci zákona o střetu zájmů, kterému se také říká „Lex Babiš“. Jako člen ústavněprávního výboru sněmovny odvedl podstatně více práce, a to i ve spolupráci se svým předchůdcem v úřadě Jiřím Dienstbierem (ČSSD). 

„Ta změna, kterou učinil pan premiér Sobotka, spočívá i v tom, že chce, a stejně tak to chci i já, abych to dělal jinak než můj předchůdce,“ podotkl na adresu Dienstbiera Chvojka. „Já nevidím v médiích nepřátele, já si naopak myslím, že je tu vztah určité symbiózy – novináři potřebují politiky a politici potřebují novináře.

Na rozhlasových vlnách představil plán na řešení životní situace nepřizpůsobivých spoluobčanů. Za naprosto zásadní Chvojka považuje, aby děti z těchto rodin chodily do školy. 

„Ta motivace je pozitivní a negativní. Ta pozitivní by mohla spočívat v tom, že by takové děti mohly dostávat příspěvky na obědy nebo na školní pomůcky. Někdo by mi mohl namítnout, proč by tyto peníze měly některé děti dostávat a jiné ne. Já bych jim odpověděl, že to tyto děti bude motivovat k chození do školy. Pak si lépe najdou práci. Kdyby do školy nechodily a nakonec skončily jako nezaměstnaní, tak nás to bude stát tisíckrát víc,“ zdůraznil Chvojka.

Pár slov padlo i ke kauze zpěváka Tomáše Ortela. Chvojka uznává, že si každý může poslouchat takovou hudbu, která se mu líbí, ale to nic nemění na tom, že pan Ortel v minulosti opěvoval předního nacistu Rudolfa Hesse. „To je člověk, který chtěl vyhladit český národ,“ připomněl ministr. Člen vlády nemá sebemenší pochopení pro to, že tohoto člověka Ortel opěvoval. Víc se ale ke kauze Tomáše Ortela vyjadřovat nechtěl, neboť se domnívá, že se tomuto zpěvákovi dostává až příliš mnoho pozornosti.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

21:30 „Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

Řeporyjský starosta Pavel Novotný pro ostré slovo nejde nikdy daleko. Tentokrát si vzal na paškál mi…