Devět měsíců nebo devět let. Hynka Kmoníčka prý čekají velké věci

17. 2. 2017 21:18

Stávajícího ředitele zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynka Kmoníčka možná čeká velký kariérní skok. Nejde přitom jen o tolik rozebíraný post českého velvyslance v USA. Mohl by se stát i příštím českým ministrem zahraničí. Nebo také vrátným. Ve stejné budově.

Devět měsíců nebo devět let. Hynka Kmoníčka prý čekají velké věci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ředitel zahraničního odboru na Pražském hradě Hynek Kmoníček
reklama

V rozhovoru pro server Deník.cz Kmoníček vysvětluje, co se teď děje v USA. Dosavadní poradce pro národní bezpečnost nového prezidenta Trumpa Michael Flynn musel odstoupit ze své funkce. Nevydržel v ní ani měsíc. A dokud se nová vláda 45. prezidenta USA definitivně neusadí, jen těžko bude rozhodnuto o tom, kdo bude příštím českým velvyslancem ve Washingtonu.

Celý rozhovor naleznete zde

A pokud se jím přece jen stane Kmoníček, nemusí jím být dlouho.

„V Černínském paláci, jemuž nyní šéfuje sociální demokrat Lubomír Zaorálek, se již nyní spekuluje, že Kmoníček odletí do Washingtonu buď na devět, nebo na devět. Pokud se stane příštím ministrem zahraničí, bude to na devět měsíců, ne-li, zůstane velvyslancem devět let,“ píše server.

Na devět let se může Kmoníček stát velvyslancem ve Washingtonu, pokud jeho služeb nebude zapotřebí spíše v Praze. Pokud nadcházející sněmovní volby vyhraje Andrej Babiš (ANO), možná nebude stát o to, aby musel obsazovat post ministra zahraničí. A v tu chvíli může přijít čas sociálního demokrata Kmoníčka.

„V tuto chvíli je jisté, že pokud se vrátím do náruče ministerstva zahraničí, jsou tam ještě dvě poslední funkce, které jsem nikdy nezastával. Vrátný a ministr,“ podotýká k tomu sám Kmoníček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Gott pozval Havla domů... Dusné svědectví. A mnohem více

12:00 Karel Gott pozval Havla domů... Dusné svědectví. A mnohem více

Od smrti Karla Gotta právě dnes uplynul jeden rok. Při té příležitosti se na světlo světa dostala no…