Dienstbier a Dolínek by měli chytat motýly! Jiří Paroubek se rázně zastal Michala Haška

25.04.2020 14:55

Michal Hašek nabírá v sociální demokracii druhý dech. Poté, co se musel stáhnout do ústraní, když na podzim 2013 lhal v přímém přenosu veřejnoprávní televize a ze lži byl ještě v témže vysílání usvědčen, se po sedmi letech stává volebním manažerem ČSSD pro krajské a senátní volby. Expremiér Jiří Paroubek, který si Haška i nadále váží, má za to, že Haška čeká sebevražedná mise. Dal proto Haškovi pár rad, jak s ČSSD uspět co nejvíc. A obul se do „sobotkovců“.

Dienstbier a Dolínek by měli chytat motýly! Jiří Paroubek se rázně zastal Michala Haška
Foto: Archiv PL
Popisek: Emeritní hejtman a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek
reklama

Někdejší předseda ČSSD a expremiér Jiří Paroubek má za to, že se Michal Hašek pustil do sebevražedné mise, když kývl na to, že bude volebním manažerem pro nadcházející krajské a senátní volby.

Podle Paroubka byl Hašek v minulosti úspěšným poslancem a úspěšným hejtmanem Jihomoravského kraje, který dokázal opakovaně vyhrát volby. Pravda, má za sebou jeden velký přešlap v podobě lhaní z roku 2013, ale podle Paroubka jsou Haškovy úspěchy důležitější. Zvlášť, když podle Paroubka Hašek jen chtěl od prezidenta slyšet, zda bude akceptovat v čele vlády i jiného sociálního demokrata, když tehdy předsednictvo ČSSD vyzvalo Sobotku k odchodu z funkce.

Sobotka tehdy funkci neopustil a místo toho, podle Paroubka, zahájil v ČSSD genocidu, ze které se strana nevzpamatovala dodnes.

Sociální demokracie je na tom tak špatně, že v celorepublikových průzkumech se pohybuje okolo pěti procent, takže v krajských volbách nelze čekat velké úspěchy. Paroubek věří, že se úspěch může dostavit především na Vysočině a v jižních Čechách.

Pokud chce Hašek udělat pro ČSSD co nejvíc, měl by, podle Paroubka, udělat několik věcí.

Michal Hašek bude mít jako centrální volební manažer strany na přípravu volební kampaně k volbám na podzim, které proběhnou počátkem října, de facto jen tři měsíce času. Protože dva měsíce přes léto se k politické práci vůbec nehodí. Je to svým způsobem sebevražedná mise, které jen velké soustředění sil a prostředků může přinést něco jiného, než v tuto chvíli očekávatelnou volební katastrofu. Michal Hašek a jeho tým musí rychle připravit volební program, zvýraznit tři až čtyři hlavní volební priority, provést diskusi k programu, připravit volební kampaň materiálně,“ napsal Paroubek na serveru VašeVěc.cz.

Vzpomněl si také na politiky ČSSD, kteří dnes Haška kritizují. Jsou to lidé jako senátor Jiří Dienstbier, senátor Milan Štěch nebo pražský sociální demokrat Petr Dolínek, který to podle Paroubka dovedl v Praze tak daleko, že ČSSD má v hlavním městě podporu kolem jednoho procenta. Lidé jako Dienstbier nebo Štěch podporovali Bohuslava Sobotku v čele strany, a dnes by měli raději mlčet.

„Možná by takoví lidé měli chodit raději na ryby, včelařit anebo chytat motýly. A rozhodně by neměli komplikovat věc předsedovi strany, který se snaží stranu zachránit ze současné, téměř katastrofální situace, do které dostali stranu právě takové typy politiků, jejichž reprezentantem je Petr Dolínek. Zanechte, chlapci, starých sporů. Vezměte si v tom za příklad svého předsedu,“ napsal na závěr Paroubek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zneužitý Donutil. Tohle nevěděl a nelíbí se mu to. Kdyby to bylo poprvé...

15:00 Zneužitý Donutil. Tohle nevěděl a nelíbí se mu to. Kdyby to bylo poprvé...

„Nechápu, že si tohle někdo může dovolit, aniž by se mě zeptal,“ reagoval herec Miroslav Donutil na …