Dienstbier je moc mladý na prezidenta, odmítl jeho kandidaturu Štěch

02.02.2012 19:00

Sociální demokraté se zatím rozhodují, koho vyšlou do boje o prezidentský úřad. A nejsou příliš sdílní, co se týče konkrétních jmen. Milan Štěch si ale myslí, že by to neměl být podle některých favorizovaný Jiří Dienstbier, protože je příliš mladý.

Dienstbier je moc mladý na prezidenta, odmítl jeho kandidaturu Štěch
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Milan Štěch

Předseda Senátu si představuje staršího kandidáta na prezidenta, než by byl Jiří Dienstbier mladší. Ten je podle moderátora Impulsů Václava Moravce jedním z hlavních favoritů v ČSSD. „Nevím o tom, já si myslím, že je velmi schopný a talentovaný politik, ale bude se hledat mezi lidmi, kteří mají delší politickou praxi,“ uvedl Milan Štěch.

Podle něj by Česká republika měla mít v čele člověka, který se hlavně bude chovat podle ústavy. „Měli jsme prezidenty, kteří byli voleni nepřímo a chovali se, jako by byli voleni přímo,“ podotkl.

Není ale prý nutnost, aby kandidát sociálních demokratů byl členem ČSSD. „Sociální demokracie může vybírat z vlastních řad, ale já jsem byl vždycky zastáncem toho, aby se poohlédlo i jinde,“ naznačil, že by mohlo jít o nezávislého kandidáta. „Nesmí být závislý na nějaké finanční skupině,“ uvedl ale jako podmínku.

Zřejmě by tak mohlo jít i o předsedu Ústavního soudu Pavla Rychetského. To sice Štěch nepotvrdil, ale řekl, že chce také vědět, jak se dotyčný člověk za posledních dvacet let choval. „Pavel Rychetský je určitě vážená osoba, ale takových je v téhle republice víc,“ prohlásil tajemně.

Dále se v pořadu hovořilo i o smlouvě s Evropskou unií. „Nejít s tou kontinentální Evropou je velká strategická chyba,“ kritizoval kroky vlády Štěch. Od premiéra Petra Nečase by prý chtěl slyšet konkrétní rizika, kvůli kterým na to nechce přistoupit.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

11:50 „Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

Na Jacka Smithe, zvláštního poradce odpovědného za dohled nad trestními vyšetřováními bývalého prezi…