Dienstbier prý začíná v ČSSD vadit. Na sjezdu nemusí obhájit funkci

07.03.2013 7:48

Vzepření se vůli strany před druhým kolem sněmovních voleb, kdy odmítl podpořit Miloše Zemana, možná bude Jiřího Dienstbiera stát funkci stranického místopředsedy. Nejpopulárnější politik ČSSD tím mezi členy, kteří většinově Zemana podporovali, ztratil řadu sympatií. I jeho kolegové se o Dienstbierových šancích vyjadřují spíše vyhýbavě.

Dienstbier prý začíná v ČSSD vadit. Na sjezdu nemusí obhájit funkci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier neskrýval radost
reklama

Sám Dienstbier uznává, že jeho postoj může hrát při volbě roli, ne však zásadní. „Nemyslím si, že by vůči mně byl zásadnější odpor, než by byl bez těchto věcí,“ podotkl s tím, že se obvykle jedná o lidi, kteří jej už předtím moc rádi neměli.  O svých šancích na zvolení však nechce spekulovat.

Řadě členů podle deníku Právo vadí, že se Dienstbier projevuje jako sólista. A to rozhodně ne jen v souvislosti s prezidentskou volbou. Štěpící je prý pro členy strany například i otázka jeho vztahu ke KSČM, se kterou by byl ochoten tvořit koalici. To je pro řadu sociálních demokratů stále problém.

Z vedení strany se vůči Dienstbierovi staví přinejmenším rezervovaně první místopředseda Michal Hašek, který se rovněž ostře distancuje od spolupráce s KSČM. Naopak předseda Bohuslav Sobotka za populárním místopředsedou stojí. „Jiří Dienstbier je schopen pomoci ČSSD, je schopen oslovit středové a mladé voliče, tedy oblasti, se kterými má sociální demokracie stále velký problém,“ prohlašuje Sobotka. Ve vedení strany by podle něj měli být ti nejlepší a nejsilnější představitelé, ke kterým Dienstbier nepochybně patří.  Proto jej prý delegátům rozhodně bude doporučovat.    


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V h*jzlu. Mutace drtí Brazílii, tamní JIP jsou před zhroucením

22:21 V h*jzlu. Mutace drtí Brazílii, tamní JIP jsou před zhroucením

Česko není aktuálně jedinou zemí, která se potýká s hrozbou kolapsu zdravotnického systému v důsledk…