Dienstbier to schytal od spolustraníka za plánování žaloby na Zemana. Vytahuje se prý jako puberťák

22.12.2013 9:24 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman už dříve naznačil, že by mohl mít problém se jmenováním některých ministrů do vlády. Pokud by skutečně některé ministry odmítl, přistála by zřejmě na stole Ústavního soudu žaloba. Poslanec ČSSD Stanislav Huml to považuje za puberťácké vytahování.

Dienstbier to schytal od spolustraníka za plánování žaloby na Zemana. Vytahuje se prý jako puberťák
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Poslanec Stanislav Huml

Hovoří se o tom, že by Zemanovi mohl vadit například sociální demokrat Lubomír Zaorálek, Jiří Dienstbier či Vladimír Špidla, negativně se vyjádřil i k Martinu Stropnickému z hnutí ANO, coby možnému kandidátovi na post ministra obrany.

Žaloba na Zemana nemá smysl

Právě Dienstbier v rozhovoru pro deník Právo uvedl, že v případě blokování jmenování ministrů by sociální demokraté celou věc poslali k Ústavnímu soudu prostřednictvím kompetenční žaloby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nem

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Když nejsou fakta, pracuje fantazie.“ Drsná dohra reportáže ČT o Motoristech

13:47 „Když nejsou fakta, pracuje fantazie.“ Drsná dohra reportáže ČT o Motoristech

„Reportéři vytvářejí dojem napětí bez ověřitelných faktů. Když nejsou fakta, pracuje fantazie. Nepře…