Dienstbier uzavřel prezidentský účet: ČSSD vrátil 1,5 milionu

27.03.2013 20:11

Senátor Jiří Dienstbier dostal od sociálních demokratů 16,3 milionu korun na prezidentskou kampaň. Milion a půl ovšem straně vrátil. Vyplývá to z dokumentů, které zveřejnil na svém volebním webu. Server Aktuálně.cz spočítal, že Dienstbierův tým objednal u dceřiné firmy ČSSD Cíl služby za 1,5 milionu korun.

Dienstbier uzavřel prezidentský účet: ČSSD vrátil 1,5 milionu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier

Peníze šly na tisk a propagační materiály. Dalších 51 tisíc korun dostala přímo sociální demokracie za pronájem kanceláře v Lidovém domě. Podle Robina Povšíka, který se na prezidentské kampani rovněž podílel, nedostal Dienstbierův tým spolupráci se stranickou firmou Cílem nařízenu, ale vycházel z minulých zkušeností. "Je to nejoperativnější a pracuje se s ní v některých oblastech dobře," říká.

Samostatnou kancelář pak zřídili proto, aby vyhověli liteře zákona. "Rozhodli jsme se natvrdo oddělit prostory, kde se scházel tým a vyčíslit nájem," líčí Povšík. Společnost Cíl funguje podobně jako stranická pokladna. ČSSD poté, co jí byl vrácen majetek, přesunula své finance do této historické společnosti. Právě přes Cíl si pak půjčuje na své volební kampaně.

V posledních dvou letech auditoři varovali Lidový dům, že by velkými dluhy zatížená společnost mohla zkrachovat. Místopředseda pro ekonomiku Martin Starec proto v minulosti serveru Aktuálně.cz řekl, že bude prosazovat, aby se Cíl ve větší míře podílel na kampaních sociálních demokratů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize ustřihla Michala Davida. Ale to nebylo kvůli němu, tvrdí

20:02 Česká televize ustřihla Michala Davida. Ale to nebylo kvůli němu, tvrdí

Česká televize v přímém přenosu odvysílala rozlučku s kariérou tenisty Radka Štěpánka. Té se účastni…