Dienstbierova přednost? Nemá nic společného s kmotry, naznačil komentátor

27.11.2012 23:10

Kdyby měl Alexandr Mitrofanov říct přednost Jiřího Dienstbiera jako kandidáta na prezidenta, byl by to fakt, že nemá nic společného se zákulisními hráči jako jiní.

Dienstbierova přednost? Nemá nic společného s kmotry, naznačil komentátor
Foto: ČSSD
Popisek: Prezidentský kandidát Jiří Dienstbier
reklama

„Já si pamatuju pana Dienstbiera deset let,“ uvedl v Událostech, komentářích na ČT Alexandro Mitrofanov. Podle něj tehdy ale neměl levicové názory. „Chce být tím kandidátem, kterého budou volit levicoví občané,“ dodal. Na mysli měl voliče ČSSD, KSČM a také občany, kteří mají blízko k levicovému liberalismu.

„Všichni mu předhazují jeho věk, a mně to nepřijde jako nějaký handicap,“ poukázal také Mitrofanov. „Na rozdíl od všech ostatních něco znamenajících kandidátů nemá nic společného se zákulisními hráči,“ uvedl Dienstbierovu přednost.

„On bude mít za úkol hledat konsensus mezi často rozhádanými stranami,“ zapojil se do diskuse politolog Daniel Kroupa. V tomto případě si ale prý není jist, zda toho bude Dienstbier schopen.

„Je to kandidát, který má velice jasné názory, když mu ty názory pomůžou se nějak odlišit od ostatních kandidátů,“ poukázal i novinář Erik Best. Jako příklad uvedl opoziční smlouvu, jejímž odmítáním se prý jasně vymezuje proti Miloši Zemanovi.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

22:22 Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

Ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se znechucením sleduje, …