Dienstbierovi musel po tiskové konferenci ČSSD domluvit Sobotka

08.08.2014 13:14

Ministrovi pro lidská práva Jiřímu Dienstbierovi (ČSSD) se nezamlouvá dohoda o služebním zákoně. Svou nevoli dal najevo přímo na tiskové konferenci strany. Šéf sociálních demokratů a premiér Bohuslav Sobotka si Dienstbiera poté odvedl stranou, aby mu domluvil. Napsal server iDnes.cz.

Dienstbierovi musel po tiskové konferenci ČSSD domluvit Sobotka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka a Jiří Dienstbier
reklama

Zástupci z ministerstev už začali debatovat o služebním zákoně, na jehož podobě se shodly strany vládní koalice s opoziční ODS a TOP 09. Nikdo od Dienstbiera se ale jednání neúčastní. Podle premiéra Sobotky by se na tom měla podílet celá vládní legislativa.

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) potvrdil serveru iDnes.cz, že se Dienstbierovi lidé nezúčastnili pátečního jednání. „Dostal jsem úkol, který se budeme snažit splnit. Už zasedla pracovní skupina, bohužel se na tom zatím nepodílejí lidé z Úřadu vlády. Uvidíme, jestli se k tomu postupně připojí, a za účasti ministerstev financí, práce a sociálních věcí a vnitra se připraví úprava, na které se vláda a opozice dohodly,“ uvedl Chovanec.

Neumím si představit, že by se jednání nezúčastnili legislativci od Dienstbiera

Dienstbierovo chování se nelíbí jak straníkům z ČSSD, tak i lidovcům. „Neumím si představit, že by se tito legislativci jednání neúčastnili. Když se účastnit nebudou, obrátíme se na premiéra, aby to řešil,“ komentoval místopředseda sněmovny Jan Bartošek z KDU-ČSL.

Vicepremiér pro legislativu Dienstbier nesouhlasí s tím, že nevznikne generální ředitelství státní služby. Státní službu by měl mít na starost náměstek na Ministerstvu vnitra, kterého jmenuje vláda na dobu šesti let.

Pohovor se Sobotkou zřejmě Dienstbiera přesvědčil

Přístup vicepremiéra naopak ocenil místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek: „Já si myslím, že to je velmi rozumný a odpovědný přístup. Jestliže někdo něco zvorá, tak by v tom neměl pokračovat. Teď to budou psát profesionálové a tři týdny jsou dostatečně dlouhá lhůta.“

Po krátkém pohovoru s premiérem ale Dienstbier zřejmě změnil názor. „Budu se pro to snažit někoho uvolnit,“ sdělil novinářům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

17:26 Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

Komentátor Petr Holec se domnívá, že strana Pirátů je stranou, která je založená na bonzáctví. Předs…