Díky Američanům prožily České Budějovice hrozný konec války, míní Filip

01.05.2015 21:54 | Zprávy
autor: mp

Předseda komunistů Vojtěch Filip vzpomíná na konec druhé světové války v Českých Budějovicích a děsí se případné třetí světové války. Na konci března 1945 Američané bombardovali České Budějovice a šéf KSČM poznamenává, že to bylo možná zbytečně.

Díky Američanům prožily České Budějovice hrozný konec války, míní Filip
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip, předseda KSČM

„Dnes by jen málokdo při návštěvě Českých Budějovic tušil, že toto město sužovaly nálety a bombardování americké armády, které stály stovky lidských životů. Ke konci války se vnitropolitické i hospodářské poměry ve městě staly naprosto neudržitelnými. Není se čemu divit. Důležitý železniční uzel v Českých Budějovicích bombardovala americká 15. letecká armáda hned dvakrát – přesně 23. a 24. března 1945. A právě 24. března postihl město nejničivější nálet,“ píše Filip.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …