Díky Bradáčové budeme o něco víc právním státem, prohlásil Liška

1. 8. 2012 18:01

Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl předseda Strany zelených Ondřej Liška. Podle něj ministr spravedlnosti Pavel Blažek jmenoval vrchní státní zástupkyni hlavně proto, že už nemohl dělat nic jiného. Zkritizoval ODS, tak i prezidenta Václava Klause.

Díky Bradáčové budeme o něco víc právním státem, prohlásil Liška
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Strany zelených Ondřej Liška

Předseda SZ se nejprve vyjádřil ke jmenování Lenky Bradáčové vrchní státní zástupkyní. „Ministr Blažek pochopil, že bez podpory veřejnosti a bez právní podpory ke svým krokům mu nezbývá nic jiného,“ uvedl Liška.

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek má podle Lišky v Brně přezdívku don Pablo. „Je jasné, že se takový člověk nikdy ministrem stát neměl,“ myslí si. Dodal, že také ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba je kmotr, pro změnu z jižních Čech. Stejně tak se předseda SZ pozastavuje nad tím, že prezident Václav Klaus tak rychle odvolal Jiřího Pospíšila, exministra dopravy Josefa Dobeše ale odvolat nechtěl.

„Paní Bradáčová má takový kredit, který přispěje k tomu, aby kauzy byly řešeny adekvátně, promptně a tak, jak by se na právní stát slušelo,“ doufá Liška. Klause zkritizoval ještě jednou za vystupování v Malajsii, kde prezentoval knihu o klimatických změnách a naprosto opomněl problémy s lidskými právy, která země má.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…