Díky uzavření hranic včera v Maďarsku výrazně poklesl počet zajištěných migrantů

16.09.2015 9:06 | Zprávy
autor: vam, čtk

Stavba téměř dvě stovky kilometrů dlouhého plotu na hranici se Srbskem se Maďarsku zřejmě vyplatila. Včera zde totiž zaznamenali výrazný pokles počtu nových imigrantů poté, co Budapešť v noci na úterý fakticky uzavřela hranici se Srbskem. Policie dnes oznámila, že zadržela 367 osob, které do země vstoupily nelegálně.

Díky uzavření hranic včera v Maďarsku výrazně poklesl počet zajištěných migrantů
Foto: ceskatelevize.cz
Popisek: Maďarsko již začalo stavět ochranný plot proti imigrantům

Podle agentury AFP bude 316 z těchto zadržených soudně stíháno pro poškození plotu, který vláda nechala postavit na hranicích se Srbskem, aby zastavila příval uprchlíků mířících do Evropské unie přes Maďarsko. Zbylých 51 čeká řízení kvůli nezákonnému vstupu do země.

V pondělí v Maďarsku zaznamenali rekordní počet 9380 migrantů, kteří do země přišli během jediného dne.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Co s tím hodláte dělat?

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Svobodni-Tajne-nakupy-za-penize-danovych-poplatniku-792807 Souhlasím s vámi, ale má někdo šanci něco změnit? Je pravda, že si ta komise dělá pořád co chce a mám dojem, že nikdo nemá šanci to vlastně ovlivnit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo jiný vám prozradí, že se tu podvádí? Umělci hřímali před ČT

19:50 Kdo jiný vám prozradí, že se tu podvádí? Umělci hřímali před ČT

Spolek Milion chvilek pro demokracii v čele s Mikulášem Minářem dnes odpoledne svolal pochod na podp…