Diplomacie dál stojí za velvyslancem na Ukrajině proti Zemanovi

16.10.2014 20:30 | Zprávy
autor: čtk, mp

Ministerstvo zahraničí trvá na tom, že ambasáda v Kyjevě neinformuje Prahu o situaci krajanů na Ukrajině mylně. Pokud by se však prokázal opak, přijme příslušná opatření. ČTK to dnes řekla mluvčí diplomacie Johana Grohová v reakci na středeční vyjádření prezidenta Miloše Zemana, který prý bude chtít výměnu velvyslance v Kyjevě Ivana Počucha, pokud se ukáže, že nepravdivě informoval o žádosti českých krajanů o repatriaci.

Diplomacie dál stojí za velvyslancem na Ukrajině proti Zemanovi
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman v Otrokovicích

V případě Zemanem požadovaných dodávek zbraní pro irácké Kurdy, bojující s fundamentalisty z hnutí Islámský stát, ministerstvo podle Grohové podporuje pokračování dodávek na komerční bázi.

Jak to vidí Zeman

Zeman nedávno v souvislosti se žádosti 232 českých krajanů o pomoc s přesídlením do Česka vyjádřil hlubokou nespokojenost s prací českého velvyslanectví v Kyjevě, které podle něj nemá dobrý vztah k volyňským Čechům. Ambasáda podle něj informovala pouze o žádosti tří rodin o repatriaci, zatímco prezidentská kancelář následně obdržela žádost od 232 krajanů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Poradce

Dobrý den, nemyslíte, že je zvláštní, že je váš poradce prošetřován policí až poté, co vám skončil mandát premiéra? Na mě to teda působí dost nedůvěryhodně a vzbuzuje to ve mně pochybnosti o nezávislosti policie. Nebo máte nějaké vysvětlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pohádka ČT, která vás ubije. Radši se pak nebudete ptát

9:30 Pohádka ČT, která vás ubije. Radši se pak nebudete ptát

RECENZE ČT nezklamala. I v roce 2025 vypustila na Štědrý večer pohádku, kterou bylo těžké dokoukat d…