Diplomat Kolář se pustil do Ovčáčka: Když se hádáš s idiotem...

03.09.2018 16:21

Bývalý velvyslanec Petr Kolář se pustil na svém facebookovém profilu do hradního mluvčího Jiří Ovčáčka. Důvodem byla jeho slova vůči generálu Petru Pavlovi.

Diplomat Kolář se pustil do Ovčáčka: Když se hádáš s idiotem...
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Jiří Ovčáček v pořadu Horké téma

„Když se Petr Pavel stydí za občany demokraticky zvoleného prezidenta, mohl by v rámci některého ze seminářů Evropských hodnot zavzpomínat na zlatá léta v ČSLA, za soudruha Husáka. Třeba, jak tehdy ocenil propagační publikaci pro vojáky a čím ho jako člena strany oslovila,“ poznamenal k Petru Pavlovi Ovčáček.

„Pan Ovčáček se pustil do generála Petra Pavla. Chvíli jsem přemýšlel, zda vůbec na to reagovat. Když se hádáš s idiotem, je velmi pravděpodobné, že on dělá v tu chvíli totéž... Já se ale nechci hádat. Nezpochybňuju totiž, že prezident Zeman vyhrál volby a byl demokraticky zvolen. Respektuju to,“ poznamenal Kolář. 

„Jenže to mi nebrání, abych se za něj styděl. A já se za něj stydím. Žádnou radost z toho nemám, byl bych raději na hlavu našeho státu pyšný. Opravdu. Když se při setkání s českými velvyslanci jasně vyjádřil pro setrvání našich vojáků v Afghánistánu, byl jsem za to vděčný. Ano, u Kábulu se bojuje i za Prahu a bylo by zbabělé odtud předčasně odcházet. Dík! Jenže takových příležitostí, kdy s prezidentem Zemanem souhlasím a svým vyjádřením mě potěší, je vskutku poskrovnu. Bohužel, většinou je mi za něj hanba,“ dodal Kolář s tím, že je rád, že máme generála Petra Pavla. 

„Vojáka a člověka, na kterého mohu jako občan České republiky být hrdý. Osobnost ceněnou a uznávanou našimi spojenci a branou vážně i našimi protivníky. Narozdíl od prezidenta Zemana,“ uzavřel Kolář.

Celý příspěvek Petra Koláře:

Pan Ovčáček se pustil do generála Petra Pavla. Chvíli jsem přemýšlel, zda vůbec na to reagovat. Když se hádáš s idiotem, je velmi pravděpodobné, že on dělá v tu chvíli totéž... Já se ale nechci hádat. Nezpochybňuju totiž, že prezident Zeman vyhrál volby a byl demokraticky zvolen. Respektuju to.

Jenže to mi nebrání, abych se za něj styděl. A já se za něj stydím. Žádnou radost z toho nemám, byl bych raději na hlavu našeho státu pyšný. Opravdu. Když se při setkání s českými velvyslanci jasně vyjádřil pro setrvání našich vojáků v Afghánistánu, byl jsem za to vděčný. Ano, u Kábulu se bojuje i za Prahu a bylo by zbabělé odtud předčasně odcházet. Dík! Jenže takových příležitostí, kdy s prezidentem Zemanem souhlasím a svým vyjádřením mě potěší, je vskutku poskrovnu. Bohužel, většinou je mi za něj hanba.

I proto jsem tuze rád, že máme generála Petra Pavla. Vojáka a člověka, na kterého mohu jako občan České republiky být hrdý. Osobnost ceněnou a uznávanou našimi spojenci a branou vážně i našimi protivníky. Narozdíl od prezidenta Zemana.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš vyklopil, co si s Trumpem řekli o Zemanovi a jak jednal s ČSSD. Drsné slovo o ČT

7:44 Babiš vyklopil, co si s Trumpem řekli o Zemanovi a jak jednal s ČSSD. Drsné slovo o ČT

Do pořadu Xaver Live po dlouhém lákání a vnadění přišel premiér Andrej Babiš. Premiér se v interview…