Dlouhý: Krizi jsme ustáli možná i díky privatizaci v 90. letech

28.11.2012 22:58 | Zprávy

REPORTÁŽ Zatím vyřazený kandidát z boje o Hrad Vladimír Dlouhý se ve středu v Olomouci rozhovořil o privatizaci v devadesátých letech. Studentům Univerzity Palackého řekl, že se privatizovalo rychle i kvůli veřejnosti, která chtěla, abychom se brzy dostali na úroveň Rakouska či Německa. Ekonomickou krizi podle něj ČR ustála s nízkým dluhem možná i díky tomuto způsobu transformace.

Dlouhý: Krizi jsme ustáli možná i díky privatizaci v 90. letech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Dlouhý

Do auly Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci zavítalo dnes dopoledne jen několik málo studentů poslechnout si slova zatím z boje o Hrad vyřazeného Vladimíra Dlouhého. Hned v úvodu diskuse se studenty se hovořilo o devadesátých letech, kdy byl Dlouhý ministrem průmyslu a obchodu za ODA ve vládách Václava Klause.

90. léta byla obdobím velkých příležitostí

„Devadesátá léta byla obdobím obrovských příležitostí a kdo byl tenkrát v politice, může děkovat osudu, popřípadě jiným nehmotným bytostem, které spravují svět, za tu šanci podílet se na přeměně režimu. Tuto dobu hodnotíme jako velmi úspěšnou, pokud porovnáme ekonomickou transformaci v ČR s ostatními středo či východoevropskými zeměmi. Na druhé straně je ale veřejností tato transformace vnímána dosti negativně v souvislosti s privatizací. Devadesátá léta se také podepsala na současných politických stranách, kdy zaznamenáváme obrovskou míru korupce a klientelismu," uvedl politolog Pavel Šaradín z místní katedry politologie a evropských studií, která setkání uspořádala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Petr Kupka

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Trumpovi se dovoláte leda na vrátnici.“ Moravce rozesmál Babišův muž

17:42 „Trumpovi se dovoláte leda na vrátnici.“ Moravce rozesmál Babišův muž

„Hlavní je, aby se střední Evropa nezměnila v bojiště,“ nechal se u Moravce slyšet místopředseda hnu…