Analýza deníku Právo hovoří zhruba o dvou desítkách zlatokopeckých sítí, které v ČR nemají kontaktní kanceláře a nechávají se zastupovat advokáty, jejichž jménem se pak točí automatizovaný proces žalob, popisuje mechanismus podnikání server Novinky.cz. Výnosy, o kterých rozhodnou soudy, pak končí u firem registrovaných v takzvaných daňových rájích.
Tento byznys praktikují firmy zhruba šest let. Skupovači pohledávek mohou ročně utržit stovky milionů korun. Od roku 2008 tak může celkově jít o miliardy korun, které státu mizí před očima. Přitom tyto firmy zatím unikají větší pozornosti specialistů na daňové ráje, ačkoli finanční analytici už prý některé tyto subjekty prověřují.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
dluhy , novinky.cz , peníze , daňový ráj
autor: adr
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

8:44 Kdo tohle vyjednal, proboha? Češi zjistili pravdu o zelenině z dovozu
Včera ParlamentníListy.cz přinesly čtenou reportáž o zkušenostech českých dovolenkářů v Itálii. Mezi…
- 10:00 Blackout jako politická povodeň. Vitásková u Bobošíkové: Nešlo o vodič, ale o kapitulaci před Bruselem
- 8:20 Veleba: Náš účel v EU? Aby západ udržel svou výrobu. Dotujeme bodláky
- 13:23 Další proukrajinské účty pro Fialu. Na stole rumunský scénář?
- 14:00 Kuchaře z Prostřeno v exekuci udělal jednatelem. A létaly miliony
- 10:53 449 Kč za knihu myšlenek Petra Fialy. Premiérův „spolek pro moderní politiku“